Czym jest światło chemiczne? Jak działa? Do czego służy, czy nie jest groźne? Jakie jeszcze inne posiada cechy?

Światło chemiczne, czyli tak zwany świetlik, to jednorazowe źródło posiadające zdolność świecenia zrobione z plastikowego pojemnika, w którym umieszczono dwie niezmieszane ciecze. Jedna z nich umieszczona jest w szklanym pojemniku, z kolei po połączeniu zaczynają emitować światło.
światło
Admin: TonyParkin67
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Światło chemiczne zaczyna świecić przez zagięcie wykonanego z plastiku pojemnika zewnętrznego aż do uszkodzenia wykonanego ze szkła pojemnika wewnętrznego. Takie światło jest w stanie świeci od pięciu minut do dwunastu godzin. Produkowane są takie źródła światła w różnych barwach. Może więc nabyć zielone, czerwone czy żółte.

Sprawdź też

Świetlówki led mają możliwość dawać barwne światło

led
Admin: Michael Dorausch
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Producenci oświetlenia posiadają sporo ciekawych propozycji Musimy posiadać gwarancję, że producenci oświetlenia przykładają wszystkich starań, by zaspokajać nasze zapotrzebowanie, przez to wytwarzają znacznie to ciekawsze lampy oraz żarówki. To wszystko spowoduje, że z jednej strony możemy w interesujący sposób udekorować swój dom, lecz z drugiej możemy także pomyśleć o tym, by znacznie pomniejszyć własne rachunki za zużycie prądu.


Ludzie pytają się dlaczego funkcjonuje nazwa „światło chemiczne”, czy nie nadano trafniejszej nazwy? Wspomniana terminologia jest typowo opisowa, bo nie ma lepszego określenia w polskim nazewnictwie. Określenie „świetlik” to analogia do świetlika świętojańskiego, czyli insekta z rodziny świetlikowatych. Tego typu światło, emitowane przez wspomnianego insekta tworzy się w wyniku mającej bioluminescencyjne właściwości reakcji chemicznej katalizowanej lucyferazą.

Bioluminescencja to świecenie żywych organizmów. Występuje u znacznej liczny grzybów czy bakterii, jednak też morskich jamochłonów, gąbek i mięczaków. Warto wiedzieć, że u różnorodnych zwierząt zdarzają się różne mechanizmy, które odpowiadają za proces emitowania światła.

Przestudiuj więcej szczegółów w tekście - one mogą rzucić całkowicie nowe światło na rozważaną w znajdującym się tutaj poście. Po prostu kliknij ten odnośnik!

Co więcej, bioluminescencja może być także skutkiem ubocznym, który towarzyszy innym procesom chemicznym. Badanie bioluminescencji, a
światło
Admin: LARS
Podpatrzone na: LARS
zwłaszcza cząsteczek chemicznych odpowiedzialnych za emisje światła to źródło wielu istotnych informacji, jakie wykorzystuje się we współczesnej biologii molekularnej. To wszystko jeśli chodzi o istotną teorię. A jak w praktyce funkcjonuje światło chemiczne? Jest to produkt pojedynczego użytku. Jak wspomnieliśmy, zasada działania to reakcja chemiczna, jaka ma miejsce po zetknięciu dwóch roztworów.

Żeby doszło do tej reakcji potrzeba naszej ingerencji – trzeba zgiąć rurkę. Tego tupu subtelny wstrząs sprawia, że roztwory zareagują wytwarzając światło. Reakcja jest bezpieczna, podczas tego typu procesu nie wytwarza się energia cieplna. Takie źródła światła nie potrzebujądodatkowego zasilania. Są lekkie i wydajne. Nadają się przede wszystkim do sygnalizacji czy oznaczania pozycji. najistotniejszą zaletą światła chemicznego jest emisja światła w kącie 360 stopni.
2022-06-06 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.