Ogród zimowy – zielona przestrzeń o każdej porze roku

Lubisz przebywać w otoczeniu kwiatów? A może pragniesz oglądać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w miękkim fotelu, przy filiżance gorącej herbaty na pożółkłe liście drzewa...

Kliknij tu
Admin: Nick
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Takie pragnienia pozwoli nam ziścić ogród zimowy, który w ostatnich latach bywa oryginalnym elementem zarówno nowo stawianych domostw jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu zimowego to głównie ogromna frajda dla domowników oraz ich gości. W zależności od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć, możemy wewnątrz zaaranżować oranżerię lub zorganizować w oryginalny salon. Przeznaczenie ogrodu zimowego w dużym stopniu zależy od jego metrażu, nie warto jednak budować ”pokoi” mniejszych niż 10 m² – na sam stół i prę krzeseł musimy wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.

Posiadanie ogrodu zimowego pełniącego funkcję salonu czy jadalni daje wiele możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno lekkie meble ogrodowe, jak też duże skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy cegły, ale także z drewna, które dodaje wnętrzu przytulny charakter. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Dobrze jest zwrócić uwagę na barwy otoczenia. Jasne kolory powiększają optycznie ogrody zielona przestrzeń pielęgnacja ogrodów wrocław zimowe i w ciepłych miesiącach dają miłe uczucie chłodu. Ciemne – szybciej się nagrzewają i kumulują ciepło, co zimą jest istotne.

Sprawdź też

Po to, by przechowywać spore ilości przedmiotów, niezbędne są szafy i regały

regał
Admin: Aleksander Lucis
Podpatrzone na: DuPont™ Corian®
Najprościej mówiąc regały to konstrukcje składające się z różnorodnej liczby półek, służące do przechowywania rozmaitych produktów. Regały mogą być produkowane z rozmaitych tworzyw, wśród których na pierwszym miejscu stoją takie jak drewno i metal.


Jednak zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób zagospodarować ogród zimowy, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż utrzymanie go w należytym stanie wymaga niemało systematycznej pracy. W związku z tym pamiętajmy, że na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które uwielbiają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody (http://zielonaprzestrzen.pl/) zimowe - więcej informacji).

Przybliżenie kosztu wybudowania ogrodu zimowego jest raczej niemożliwe. Albowiem firmy projektują ogrody na indywidualne zamówienie. Ma znaczenie powierzchnia i kubatura zabudowy, materiał, z jakiego wybudowana jest konstrukcja, wielkość ogrodu czy rodzaj przeszkleń, drzwi i okien. Najbezpieczniej zwróćmy się o pomoc do odpowiedniej firmy, a dostaniemy odpowiedź w kwestii wszelkich wątpliwości.
2021-07-14 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.