Co jest potrzebne kiedy chcemy mieć psa?

Pies w domu to spore wyzwanie. Co ważne decyzja musi być poprzedzona paroma etapami. Musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Czy mamy czas na wychowywanie i zabieranie psa na spacer? Czy ma się kto nim zająć w szczególnych sytuacjach? I najistotniejsze, czy możemy o sobie powiedzieć "odpowiedzialni" i na to gotowi?


tibetan mastiff
Admin: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W sytuacji gdy odpowiedzi na powyższe zagadnienia są pozytywne, potencjalni właściciele psa powinni przejrzeć parę książek odnośnie tresury i zdrowia i kondycji szczeniaka oraz przeglądnąć dostępne na rynku akcesoria dla psów.

Akcesoria dla psów są istotnym aspektem posiadania psa w domu. Zanim weźmiemy zwierzaka do siebie, wskazane jest aby zatroszczyć się o takie rzeczy, jak na przykład miski na wodę i pożywienie, obrożę (także przeciwpchelną) i smycz, kaganiec czy też komfortowe legowisko i kuwetę, specjalną karmę. Kiedy wybieramy się w wyjazd urlopowy przydadzą się przedmioty takie jak klatka czy specjalna mata do samochodu. Wszystkie te rzeczy można nabyć na http://sport-dog.pl/.

pies
Admin: Guilhem Vellut
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Również istotne są przedmioty do pielęgnacji. Najpierw dowiedzmy się jakie wymagania ma rasa i dobierzmy zgodnie z tym szampon, szczotki i środki odstraszające złośliwe insekty.

Ostatnio bardzo popularne są akcesoria związane z tresurą czy wyglądem psa. Nie dziwi już widok właściciela z psem ubranym w zabawne kubraczki. Zauważmy jednak, iż najistotniejszy jest komfort naszego psa. Tu mniej ważne jest poczucie estetyki, ale liczy się przede wszystkim wygoda. Z tego powodu właściciele psów powinni poświęcić dużo czasu na szukanie ładnych i bezpiecznych przedmiotów. Nie nie warto kierować się reklamą, lepiej sprawdźmy czy aby to nie zaszkodzi naszemu pupilowi.
2018-11-13 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.