W jaki sposób nie rozpieścić ukochanego zwierzaka?

Twierdzisz, że twoje dziecko miało zawsze ciekawe zainteresowania? Już w już mając kilka lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i możliwości stworzenia pięknego i niepowtarzalnego ogrodu. Myślisz, że to zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć szerokie horyzonty i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem
Admin: Miles Bannan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak nasze dziecko jest zafascynowane pieskami nie kupuj mu od razu czworonoga, zafunduj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich możliwościach, o rasach, niech twoje dziecko pozna jak najwięcej ras, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale również obowiązek.

Po zapoznaniu się z treścią takiejksiążki sprawdź jego wiadomości, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim znawcą możesz sprezentować mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, na przygotowanie dziecka do poważnej roli. Niestety, najczęściej jest tak, że rodzice kupują dzieciom w ramach podarku jakiegoś zwierzaczka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego w końcu ulegają jego namowom.

A później… Nie ma kto się psem zająć, dziecko nie wypełnia swoich obowiązków, w konsekwencji takie niewinne zwierzątka często lądują w schroniskach. Pamiętajmy, że sprawa ta nie dotyczy tylko psów. Jeśli dziecko pokocha ptaki, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy grunt pod przyszłe obowiązki. To podobnie, jak poruszone we wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że nasza pociecha się nimi nie zajmuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a w następnej kolejności te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: książki o hodowli psów).

Sprawdź też

Popularne hodowle psów rasowych

śpiący Tibetan mastiff
Admin: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podczas zakupu nowego zwierzęcia warto zadbać o niezwykle wielką liczbę kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak na przykład mastif tybetański. Każdemu zależy, by jego zwierzę czuło się w mieszkaniu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W dzisiejszych czasach wybór dobrej hodowli psów nie jest zazwyczaj sprawą prostą, szczególnie w przypadku mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się tego typu działalnością łatwo stracić orientację. Z tego powodu najlepszym pomysłem przed udaniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej danej rasy psa.


Warto wychowywać mądre, odpowiedzialne dziecko. Nie dość, że sam na tym skorzysta najwięcej to zyskają też inni ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska jego rodzina, którą założy, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasza pociecha może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na ciężko będzie nam zmienić cokolwiek.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: uprawa (przejdź do oferty) kwiatów i roślin - poradniki
2018-01-01 12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.