Świetny pies

Dla amatorów czworonogów, tych, którzy po prostu chcą mieć włochatego kolegę, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi idealny wybór. Ten duży pies będzie stróżem gospodarstwa, towarzyszem zabaw i wiernym przyjacielem. niecodzienne własności rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to starożytna, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez azjatyckich chłopów i mieszczan w celach obronnych i ozdobnych.
wczesne informacje o rasie są w pamiętnikach Marco Polo pochodzących z przełomu trzynastego i czternastego stulecia naszej ery. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że już Arystoteles scharakteryzował psa o właściwościach, jakie ma mastif tybetański. Był to czwarty wiek przed Chrystusem, więc, o ile wierzyć Stagirycie rasa jest jedną z najstarszych znanych ludziom. W Europie jednak przyjęła się dopiero w XIX stuleciu w Anglii za sprawą królowej Wiktorii. Obecnie trwale stanowi unikat, a dla właścicieli i hodowców mastif tybetański sprawdza się pod niezwykle wieloma względami.

Sprawdź też

Z jakich przyczyn posiadania psa to wielka frajda?

mastiff z Tybetu
Admin: Pets Adviser
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Powiedzieć, że pies jest największym przyjacielem człowieka to w sumie jakby napisać, że Wrocław leży na obszarze RP. No wszyscy to rewelacyjnie wiedzą. Jednakże należy to ciągle powtarzać, ponieważ ciągle w polskich schroniskach mieszka wiele psów, które ze smutkiem w oczach oczekują na nowego pana, takiego człowieka, który je przygarnie
.


Tibetan mastiff na trawie
Admin: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
O wielości walorów mastifa przemawia wielość jego tybetańskich określeń znaczących: pies kość dla psa obronny, dostojny, waleczny. Mastif tybetański, czyli zang-khyi będzie wytrwale strzegł gospodarstwa i nie wpuści obcych na swój teren używając zarazem swojej imponującej siły fizycznej, rozmiaru, jak i doniosłego głosu (odwieź www). Według rdzennych legend mastif tybetański ma specjalną parę oczu, które stanowić by miały typowe podpalane kropki nad powiekami, które umożliwiają mu obserwację w nocy. zwierzęta te cieszą się też dobrą sprawnością i bezawaryjnym refleksem. Wytrzymałość i zdrowie gwarantują też, że mastif będzie świetnym towarzyszem wielogodzinnych przechadzek, dlatego też idealne są dla osób lubiących czynny relaks. Ruch jest czymś, co uwielbia mastif tybetański hodowla powinna więc zapewnić mu dużą otwartą przestrzeń.

Mastif tybetański jest rasą łatwą do ułożenia. Tresura nie stanowi trudności, przy zdolnym uczniu, jakim jest mastif tybetański hodowla więc jest bardzo udogodniona (Więcej o mastifach tutaj). Zwierzak ulega autorytetowi swojego pana i z ochotą nauczy się siadać, podawać łapę i aportować. Ze względu na duży stadny instynkt mastif tybetański jest idealnym towarzyszem i obrońcą najmłodszych. Razem z umiejętnościami stróża cechuje go sympatyczne usposobienie. Nie zawiedzie się więc ten, kto lubi spędzać czas z czworonożnym kumplem. Psy tej dalekowschodniej rasy są dosyć łatwe w utrzymaniu, najlepiej jednak mieć na uwadze to, że często gubią swoją obfitą sierść, z której słyną.

Długość życia wynosi około jedenastu lat, dojrzałość płciową osiąga około drugiego do trzeciego roku życia, mioty wynoszą trzy do jedenastu szczeniąt. Jeśli wyborem rasy jest więc mastif tybetański hodowla (aquablendpolska.com/katalog/mieszanki-paszowe-podawane-z-woda-pitna,61.html) powinna być łatwa, a i przynosząca zyski,psy tej rasy są bowiem obsypywane medalami na światowych konkursach psów.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.