Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie w ogródku

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na jednej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. Zatem jak dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak zaoszczędzić prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być także ozdobą?
Wybierając oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne trzeba po pierwsze rozważyć wielkość naszego ogrodu. Jeśli ogród jest spory, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie domu to zdecydowanie zbyt mało. Nie chodzi jedynie o wieczorne spacery w delikatnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale ochronę przed rabusiem, który planuje ukraść nasz telewizor. Słupki ogrodowe należy umieścić wzdłuż ścieżek w ogrodzie, ale warto też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być przykładowo lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa
Admin: Faruk Ateş
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sensory ruchu to również świetny sposób na oszczędność energii, jeśli nie wyłączymy oświetlenia na tarasie przed zaśnięciem. Pozostałe bardzo pomysłowe wyjście to wyłączniki zmierzchowe lub systemy typu inteligentny budynek, gdzie okres świecenia poszczególnych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo precyzyjnie zaprogramować – także w odniesieniu do wybranych opraw. Możemy wówczas sterować również natężeniem oświetlenia, a co najważniejsze „pozorować”, że znajdujemy się w domu nawet podczas wczasów. Dodatkowo dostęp do systemu otrzymujemy przez internet, można często poprawiać parametry, stwarzając wrażenie obecności kogoś w domu. Wtedy lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne dodatkowo chronią naszą posesję.

Sprawdź też

Nocne oblicze ogrodu

Stylowe lampiony do ogrodu
Admin: Praktiker
Podpatrzone na: Praktiker
Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.


Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia zestawienie praktycznej funkcjonalności lamp, oraz niecodziennego efektu dekoracyjnego. Możemy wybrać bardzo interesujące lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice hale (zobacz sprawdź) lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które wszakże można postawić bezpośrednio na trawie. Należy tylko zapamiętać, żeby instalacja elektryczna przeznaczona do zasilania oświetlenia ogrodowego została schowana w ziemi. Rozrzucone na trawniku przewody to ani ładny widok, ani bezpieczny, zwłaszcza gdy w domu są kilkuletnie dzieci hale (zobacz dodatkowe informacje) psy. Tak samo ciekawa, a bardziej wygodna z punktu widzenia komfortowego jedzenia kolacji jest elegancka lampa wisząca na taras, która oświetli ogrodowy stół jasnym, białym światłem. Z kolei słupki ogrodowe znakomicie posłużą do oświetlenia ścieżki do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogródku.

Oświetlenie ogrodowe do kupienia w
2018-06-22 14:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.