Kot w naszym pokoju

Dzieci w pewnym wieku dorastają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego pięknego poranka mówią nam, że chcą mieć zwierzątko. Może to być wpływ rówieśników. Jeśli w mieszkaniu obok jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na podwórku kimś. Inne dzieciaki chcą przecież zwierzątko pogłaskać, pofiglować z nim chwilkę. W tym przypadku ten maluch staje się królem i jedynie od jego zachcianki zależy, kto tym razem weźmie na ręce jego świnkę.
Jeżeli więc nasze dziecko zawzięło się, by mieć puchatego przyjaciela, trzeba mu uświadomić, jakie z tym łączą się następstwa. Pupil to nie tylko same radości, ale przede wszystkim poważne obowiązki. Pociecha musi wiedzieć, że zwierzątko musi otrzymywać pokarm, musi być czyszczone, a czasami- wyprowadzane. Jeżeli dziecko jest świadome tych wielu zasad i przyjmuje je, możemy przemyśleć sprawę.

Za każdym razem pojawia się kłopot- wolimy kotka, czy pieska? W przypadku tych pierwszych zwierzaków zadanie kąpania nie istnieje. Koty to bardzo czyste zwierzęta i umieją same zadbać o siebie. Okazują się też dużymi indywidualnościami. Zawsze wędrują swoimi ścieżkami i to one podejmują decyzję, kiedy można je pogłaskać, nie odwrotnie. Także, decydując się na kupno kotka, wpuszczamy do swojego mieszkania małego króla. Więcej

Sprawdź też

Gdy mamy kotka w domu

Koty to zadziwiające stworzenia. Każdy, kto ma to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeśli więc w odpowiedzi na niezliczone namowy naszego brzdąca, chcemy mu wreszcie pozwolić na jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kocie.
Kotki to zwierzęta wyjątkowo niezależne. Umieją sobie poradzić bez ludzi, jednakże łaskawie znoszą naszą obecność w mieszkaniu. Kiedy bowiem kupujemy kotka, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do naszego domu niepodzielnego króla. To właśnie on decyduje, kiedy można go pogłaskać lub pobawić się. Dziecko, które ma kota, z pewnością nauczy się cierpliwości, gdyż ten zwierzak z pewnością nie da sobą rządzić.


Admin: Qole Pejorian
To, że koty posiadają swoją opinię na dowolny temat, wcale nie oznacza, że nie pragną się bawić. Dlatego, aby sprawić jeszcze większą frajdę naszemu zwierzakowi, możemy mu kupić odpowiednie zabawki dla kota . Znajdziemy je we wszystkich sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Możemy je również nabyć online. Do najpopularniejszych należą myszki. Można je dostać w wielu typach. Zwykle są wypełniane kocimiętką. Mogą się przydać jako gryzaczek albo typowa zabawka.


Robiąc zakupy za pośrednictwem sklepu online możemy od razu zadbać o specjalną karmę dla kotków, która będzie zawierała odpowiednie dla naszego pupila składniki. Odpowiednie odżywianie to pewność, że nasz kot będzie rósł prawidłowo, a jego sierść będzie pięknie się błyszczeć.
2018-07-12 03:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.