Gdy mamy kotka w domu

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto ma to zwierzę w domu, na pewno się z tym zgodzi. Jeśli zatem w odpowiedzi na usilne prośby naszego dziecka, pragniemy mu w końcu kupić jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kotku.
Kotki to zwierzęta niezmiernie samodzielne. Mogą sobie poradzić bez nas, aczkolwiek łaskawie tolerują naszą egzystencję w domu. Kiedy bowiem kupujemy kota, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do naszego domu jedynego króla. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kociaka, z pewnością nauczy się pokory, gdyż ten zwierzak na pewno nie da sobą manipulować.


To straszne czyściochy, dlatego też my nie musimy już dbać o higienę naszego kota. On to zrobi najlepiej bez naszej pomocy. Natomiast można się zatroszczyć o właściwy pokarm, przystosowany do wieku kota oraz jego aktywności. Mnóstwo wartościowych mieszanek dostaniemy w każdym profesjonalnym sklepie z akcesoriami dla zwierząt. Można także zamówić karmę dla naszego kota przez internet. Jest to z pewnością bardzo wygodne dla nas, gdyż zakup będzie dostarczony do naszego mieszkania.

Chociaż kotki są raczej samotnikami i chadzają własnymi drogami, lubią także rozmaite igraszki i psoty. Zwłaszcza kocięta są skore do szaleństw. Aby pobudzić naszego kociaka do ruchu, powinniśmy nabyć specjalne zabawki dla kota. Można je także kupić w sieci albo też w dowolnym stacjonarnym sklepie zoologicznym. Np. tu:

Właśnie tam mamy nieograniczony wybór takich produktów. Najchętniej kupowane są sztuczne myszki. Mogą być zrobione z futerka, plastikowe lub gumowe- używane jako gryzaczek. Bardzo często są one napełniane kocimiętką- rośliną, która posiada magiczny wpływ na nasze kociaki. A jeżeli akurat nie chce nam się iść do zoologicznego sklepu, możemy dać naszemu zwierzakowi motek wełny- kociak zwariuje ze szczęścia. Warto też kupić odpowiednie drapaki, które pozwolą naszemu pupilowi się wyszaleć, a my w ten sposób ustrzeżemy nasze fotele przed jego ostrymi pazurami.
2018-06-22 14:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.