Kupujemy psiaka. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że musi posiadać w domu zwierzaka. To dosyć poważna kwestia i trzeba się nad nią dobrze zastanowić. Z pewnością nie możemy od razu się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, by przestało nas tym pytaniem zamęczać. Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.


Pies rasy mastif tybetański
Admin: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zróbmy pogadankę z maluchem o odpowiedzialności za zwierzę. Wyjaśnijmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas całkowicie zależne. Musimy je karmić i pielęgnować - . Jeśli nasze dziecko pojmie to i zobowiąże się przestrzegać wszystkich reguł, możemy zastanowić się nad zwierzakiem.

Najczęściej decydujemy się na pieska. Pies to od dawien dawna najlepszy towarzysz człowieka. Jeszcze się nie przytrafiło, aby wierny pies zdradził ukochanego pana. Wręcz przeciwnie, słyszy się o przypadkach, gdy to zwierzę wyciąga z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Czasami autentycznie „opłakuje” śmierć człowieka i zwykle wkrótce sam także zdycha. Szczeniak będzie z pewnością oddanym kompanem naszego dziecka. Istnieje wiele odmian, które wręcz kochają dzieci, możemy zatem poszukać takiego pieska.

Wybierając psa, zwróćmy uwagę na to, jaki styl życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w małym mieszkaniu nie decydujmy się na duże psy oraz takie, które muszą się wyhasać. Wybierzmy raczej odmiany, które nie potrzebują tak dużo ruchu. Jeśli kupimy jamniczka, nie zapominajmy o tym, by nie wspinał się samodzielnie po schodach, ponieważ to może mu zniekształcić kręgosłup.


tibetan mastiff
Admin: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zapewniajmy naszemu psiakowi odpowiednią karmę, dopasowaną do jego potrzeb - np. od tej firmy. Nie dokarmiajmy psa resztkami ze stołu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas dobre, będzie odpowiednie również dla ukochanego pupila. Trzeba też kupić naszemu małemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie zoologicznym dostaniemy wszelkiego rodzaju zabawki dla psa w sklepie zoologicznym Glonojad. Są one robione z przeróżnych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usunięciu kamienia nazębnego.
2018-06-22 14:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.