Byliny
Dekoracje jesienne
Admin: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu

Chryzantemy z Polski

Praszka - mała miejscowość w Opolskiem. Niewiele ponad osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytków. Wydawać by się mogło, że w tym miasteczku nic się nie dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest dobrze prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Znajdują się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka wytwarzająca maszyny pakujące i jeszcze parę zakładów.

Nowe rozwiązania na działkach

Pielęgnowanie niedużego ogródka i sam ogród jest tu wybornym rozwiązaniem. Sadzenie pomidorów i zbieranie kwiatów nie zabiera wielkiego wysiłku, a przynosi namacalne dobrodziejstwa – zarazem dla tężyzny duchowej i cielesnej starszego człowieka, jak i dla jego finansów. I tak jest w rzeczywistości w Polsce - w przytłaczającej większości działki uprawiają seniorzy. O ile posiadasz ojca bądź dziadka, który lubi uprawę swoich warzyw, zaproponuj mu, żeby poznał sieciowy portal ogrodniczy.

Wypędź szkodniki ze swojego ogrodu

Ogródki, to miejsca, gdzie nie tylko siejemy warzywa oraz owoce, ale też robimy miejsca do wypoczynku. Dywany traw, dużo kwiatów oraz krzewów, to coś co sprawia, że radością jest przebywać w tym miejscu, a nie w zatłoczonym mieście.
Oczko
Admin: cliff1066
Podpatrzone na: www.flickr.com

Przegląd mniej typowych oczek wodnych

Najbardziej typowe oczka wodne powstają z wykorzystaniem folii oraz betonu, sporo zwolenników mają przy tym również akweny murowane. Nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane nieco bardziej oryginalnymi rozwiązaniami stają na straconej pozycji, w cenie są bowiem również zbiorniki wykonane z szeregu innych materiałów.
Wiosenne tulipany
Admin: ComùnicaTI
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kwiaty w domu

Wiązanka świeżo zerwanych kwiatów poprawia humor i jednocześnie dodaje energii domownikom. Kwiaty z reguły dostajemy w prezencie, chociaż od czasu do czasu samodzielnie idziemy po nie do kwiaciarni. Idealnie mieć prywatny kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum miast jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, gdzie można dostać kwiaty.
Dekoracyjny ogródek przed domem
Admin: DWRowan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym wstępie trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub na przykład z rozmaitych resztek po budowie. Następnie trzeba przygotować odpowiednie podłoże pod rośliny. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest za bardzo gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Ważne jest także pH gleby. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby określić kwasowość gleby trzeba kupić kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
mała jodła koreańska
Admin: F. D. Richards
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rośliny stworzone do ogrodu – jodła koreańska oraz hiacynty

Troszczenie o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza narodowa cecha charakterystyczna. Sporo z nas stawia na egzotyczne wręcz gatunki, więc hiacynty cieszą się tak sporą oraz wciąż wzrastającą popularnością. Te szczególne i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Profesjonaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa rekomendują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, gdyż dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.
Chryzantemy
Admin: Tanya Hart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Polskie chryzantemy.

Pełne uroku kwiaty, jakim są bezspornie chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z okresem jesiennym jak również świętem zmarłych. Jednakże chryzantemy to bardzo szeroka rodzina roślin. Ich popularność jest tak duża, że bez żadnych problemów możemy je znaleźć w dowolnej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się też złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tegoż zwrotu.
ogród - zdjęcie
Admin: UC Davis Gateways Project
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Możliwości internetowego sklepu ogrodniczego

Spora baza propozycji, z jakimi wychodzi do klientów internetowy sklep ogrodniczy, nieprzerwanie się rozszerza. Powodem jest nie tylko coraz większa dostępność różnego rodzaju nasion, lecz też ogromne zainteresowanie zamawiających. Szerokie możliwości motywują do zapoznawania się z oferowanymi innowacjami. Wprowadzanie do swej uprawy innych niż dotychczas nasion może zmotywować do wypróbowania coraz to nowszych połączeń, których u nas nie brak.
kwiatek
Admin: Gabriele Diwald
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Chryzantemy doniczkowe: jak je uprawiać, by móc cieszyć się pięknymi kwiatami?

Chryzantemy zaliczają się do roślin, których pełnia rozkwitu przypada na początki jesieni. Pomimo niezwykłej urody nie są tak naprawdę popularne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzone są przede wszystkim z kwiatami, które kupujemy na dzień Wszystkich Świętych, aby móc później przystroić nimi miejsca spoczynku naszych zmarłych. Obecnie trend ten zaczyna się powoli zmieniać. Kwiatami w doniczkach możemy spokojnie udekorować swoje balkony, tarasy ogrody.
1 2 3 4 5 6 7 8
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.