Byliny
Oczko
Admin: cliff1066
Podpatrzone na: www.flickr.com

Przegląd mniej typowych oczek wodnych

Najbardziej typowe oczka wodne powstają z wykorzystaniem folii oraz betonu, sporo zwolenników mają przy tym również akweny murowane. Nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane nieco bardziej oryginalnymi rozwiązaniami stają na straconej pozycji, w cenie są bowiem również zbiorniki wykonane z szeregu innych materiałów.
Wiosenne tulipany
Admin: ComùnicaTI
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kwiaty w domu

Wiązanka świeżo zerwanych kwiatów poprawia humor i jednocześnie dodaje energii domownikom. Kwiaty z reguły dostajemy w prezencie, chociaż od czasu do czasu samodzielnie idziemy po nie do kwiaciarni. Idealnie mieć prywatny kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum miast jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, gdzie można dostać kwiaty.
Dekoracyjny ogródek przed domem
Admin: DWRowan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym wstępie trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub na przykład z rozmaitych resztek po budowie. Następnie trzeba przygotować odpowiednie podłoże pod rośliny. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest za bardzo gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Ważne jest także pH gleby. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby określić kwasowość gleby trzeba kupić kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
mała jodła koreańska
Admin: F. D. Richards
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rośliny stworzone do ogrodu – jodła koreańska oraz hiacynty

Troszczenie o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza narodowa cecha charakterystyczna. Sporo z nas stawia na egzotyczne wręcz gatunki, więc hiacynty cieszą się tak sporą oraz wciąż wzrastającą popularnością. Te szczególne i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Profesjonaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa rekomendują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, gdyż dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.
Chryzantemy
Admin: Tanya Hart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Polskie chryzantemy.

Pełne uroku kwiaty, jakim są bezspornie chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z okresem jesiennym jak również świętem zmarłych. Jednakże chryzantemy to bardzo szeroka rodzina roślin. Ich popularność jest tak duża, że bez żadnych problemów możemy je znaleźć w dowolnej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się też złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tegoż zwrotu.
ogród - zdjęcie
Admin: UC Davis Gateways Project
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Możliwości internetowego sklepu ogrodniczego

Spora baza propozycji, z jakimi wychodzi do klientów internetowy sklep ogrodniczy, nieprzerwanie się rozszerza. Powodem jest nie tylko coraz większa dostępność różnego rodzaju nasion, lecz też ogromne zainteresowanie zamawiających. Szerokie możliwości motywują do zapoznawania się z oferowanymi innowacjami. Wprowadzanie do swej uprawy innych niż dotychczas nasion może zmotywować do wypróbowania coraz to nowszych połączeń, których u nas nie brak.
kwiatek
Admin: Gabriele Diwald
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Chryzantemy doniczkowe: jak je uprawiać, by móc cieszyć się pięknymi kwiatami?

Chryzantemy zaliczają się do roślin, których pełnia rozkwitu przypada na początki jesieni. Pomimo niezwykłej urody nie są tak naprawdę popularne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzone są przede wszystkim z kwiatami, które kupujemy na dzień Wszystkich Świętych, aby móc później przystroić nimi miejsca spoczynku naszych zmarłych. Obecnie trend ten zaczyna się powoli zmieniać. Kwiatami w doniczkach możemy spokojnie udekorować swoje balkony, tarasy ogrody.
Fioletowe kwiaty
Admin: kevin_art
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co musisz wiedzieć o chryzantemach

Chryzantema to uznana na całym świecie roślina ozdobna, charakteryzująca się okazałymi kwiatostanami w kształcie ładnych kul lub koszyków. Nieraz są długotrwałe i zachowują urok choćby długi czas po ich ucięciu.
Czerwone kwiaty amarylis
Admin: Ian Chamberlain
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kwiatowy savoir-vivre, zatem o których prawidłach pamiętać ofiarując kwiatki

Kwiatki cięte są upominkiem uniwersalnym. Ofiarujemy je z okazji imienin, Dnia Kobiet, jeśli chcemy komuś podziękować lub przeprosić, kiedy składamy gratulacje, gdy witamy, a także kiedy żegnamy.
winogrona
Admin: Valerie Hinojosa
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rodzaje winogron do produkcji szlachetnego trunku jakim jest wino

Wino to jeden z najbardziej docenianych trunków. O smaku, barwie, aromacie wina decydują przede wszystkim zastosowane do jego wyprodukowania gatunki winorośli. Do wytwarzania win wykorzystuje się wyjątkowo chętnie winogrona zebrane z bardzo szlachetnego szczepu, jakim jest cabernet sauvignon. Winogrona pochodzące z tego szczepu mają piękną, czerwoną barwę. Z Cabernet sauvignon produkuje się największą ilość wina świetnej jakości.
1 2 3 4 5 6 7 8
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.