Byliny
Dekoracyjny ogródek przed domem
Admin: DWRowan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym wstępie trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub na przykład z rozmaitych resztek po budowie. Następnie trzeba przygotować odpowiednie podłoże pod rośliny. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest za bardzo gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Ważne jest także pH gleby. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby określić kwasowość gleby trzeba kupić kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
mała jodła koreańska
Admin: F. D. Richards
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rośliny stworzone do ogrodu – jodła koreańska oraz hiacynty

Troszczenie o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza narodowa cecha charakterystyczna. Sporo z nas stawia na egzotyczne wręcz gatunki, więc hiacynty cieszą się tak sporą oraz wciąż wzrastającą popularnością. Te szczególne i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Profesjonaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa rekomendują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, gdyż dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.
Chryzantemy
Admin: Tanya Hart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Polskie chryzantemy.

Pełne uroku kwiaty, jakim są bezspornie chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z okresem jesiennym jak również świętem zmarłych. Jednakże chryzantemy to bardzo szeroka rodzina roślin. Ich popularność jest tak duża, że bez żadnych problemów możemy je znaleźć w dowolnej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się też złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tegoż zwrotu.
kwiatek
Admin: Gabriele Diwald
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Chryzantemy doniczkowe: jak je uprawiać, by móc cieszyć się pięknymi kwiatami?

Chryzantemy zaliczają się do roślin, których pełnia rozkwitu przypada na początki jesieni. Pomimo niezwykłej urody nie są tak naprawdę popularne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzone są przede wszystkim z kwiatami, które kupujemy na dzień Wszystkich Świętych, aby móc później przystroić nimi miejsca spoczynku naszych zmarłych. Obecnie trend ten zaczyna się powoli zmieniać. Kwiatami w doniczkach możemy spokojnie udekorować swoje balkony, tarasy ogrody.
Fioletowe kwiaty
Admin: kevin_art
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co musisz wiedzieć o chryzantemach

Chryzantema to uznana na całym świecie roślina ozdobna, charakteryzująca się okazałymi kwiatostanami w kształcie ładnych kul lub koszyków. Nieraz są długotrwałe i zachowują urok choćby długi czas po ich ucięciu.
Czerwone kwiaty amarylis
Admin: Ian Chamberlain
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kwiatowy savoir-vivre, zatem o których prawidłach pamiętać ofiarując kwiatki

Kwiatki cięte są upominkiem uniwersalnym. Ofiarujemy je z okazji imienin, Dnia Kobiet, jeśli chcemy komuś podziękować lub przeprosić, kiedy składamy gratulacje, gdy witamy, a także kiedy żegnamy.
winogrona
Admin: Valerie Hinojosa
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rodzaje winogron do produkcji szlachetnego trunku jakim jest wino

Wino to jeden z najbardziej docenianych trunków. O smaku, barwie, aromacie wina decydują przede wszystkim zastosowane do jego wyprodukowania gatunki winorośli. Do wytwarzania win wykorzystuje się wyjątkowo chętnie winogrona zebrane z bardzo szlachetnego szczepu, jakim jest cabernet sauvignon. Winogrona pochodzące z tego szczepu mają piękną, czerwoną barwę. Z Cabernet sauvignon produkuje się największą ilość wina świetnej jakości.
ogród
Admin: ChodHound
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ogród zimowy – zielona przestrzeń o każdej porze roku

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może chciałbyś patrzeć na zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w miękkim fotelu, przy filiżance gorącej herbaty na zasypane śniegiem drzewa...
Ogrodowe oczko
Admin: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com

Sklep ogrodniczy w sieci a popularność wśród klientów

Dzisiaj spore znaczenie ma szeroko definiowana ochrona przyrody. Sortowanie śmieci, oszczędność wody i troska o środowisko – coraz większa liczba Polaków jest świadomość niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą zaniedbanie otoczenia. Szczególnie uwagę zwraca się dziś na oferty, jakie proponuje klientom internetowy sklep ogrodniczy z rozbudowanym asortymentem. Różnego rodzaju środki do ochrony roślinności można wyszukać tam w niewysokich cenach. Ich skuteczność i niezawodność warte są każdych pieniędzy!
białe chryzantemy
Admin: Costel Slincu
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Masz w planie kupić przepiękne chryzantemy letnie? Czeka na ciebie uprawa chryzantem z Praszki

Kwiaty są piękną ozdobą nie tylko w ogrodzie, lecz także na stole, gdy wstawimy je w ładny wazon wypełniony wodą. Odpowiednio pielęgnowane będą cieszyć nas przez długi czas, a do jednych z wyjątkowo popularnych zaliczają się chryzantemy letnie. Jeśli chciałbyś kupić powyższe chryzantemy, musisz odwiedzić uprawę tych kwiatów z Praszki. Dlaczego?
1 2 3 4 5 6 7 8
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.