Ciśnienie
instalacja
Admin: Lee Russell
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Skuteczne zapobieganie nadmiernemu przyrostowi ciśnienia w instalacjach - w jaki sposób to zrobić

W instalacjach grzewczych istotną rolę gra przeciwdziałanie zbytniemu wzrostowi ciśnienia. Problem ten rozwiązują przeponowe naczynia wzbiorcze, dzięki jakim możliwa jest kompensacja rozszerzalności termicznej wody. Naczynie wzbiorcze pełni kilka funkcji. Nieodzowne jest utrzymywanie ciśnienia w każdym punkcie instalacji przy uwzględnieniu możliwych dopuszczalnych granic. Istotne zostaje zapewnienie zabezpieczenia przed zbytnim wzrostem, lub spadkiem ciśnienia. Naczynie przeponowe wyrównuje objętość wody grzewczej w efekcie zmian temperatury. Nie mniej ważne zadanie to uzupełnianie możliwych drobniejszych ubytków wody w instalacji.
zbiornik
Admin: haru__q
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co trzeba wiedzieć na temat zbiorników ciśnieniowych?

Jeżeli interesuje cięTAG= zbiornik] ciśnieniowy, musisz znać kluczowe informacje na jego temat, by wybrać właściwy i zdawać sobie sprawę, jak go używać. Zacznijmy od tego, do czego przeznaczony jest zbiornik ciśnieniowy. Inaczej zwany jest zbiornikiem powietrza, którego zadaniem jest magazynowanie sprężonego powietrza, by współpracujące urządzenia nie były uzależnione od wahań ciśnienia związanych z pracą sprężarek. Trzeba go używać w trybie statycznym, a występuje w 2 rodzajach – poziomej i pionowej, zależnie od wymogów konkretnego klienta.
zbiorniki w magazynie
Admin: HML NOSEWICZ
Podpatrzone na: http://www.hmlnosewicz.pl

Który zbiornik do hydroforu musimy mieć?

Powinniśmy zadbać o dobre ciśnienie w instalacji wodnej. Kiedy chcemy posiadać gwarancję, że w jakiejś instalacji będziemy mieć dokładnie tyle wody ile potrzebujemy, to powinniśmy się zastanowić, jak spory zbiornik powinien okazać się być tam zainstalowany, a również która pompa ma okazać się do niego dopasowana. Im dokładniej wszystko obmyślimy, tym znaczniejsza będzie pewność, że wody nam nie braknie i że będzie ona lecieć z właściwym ciśnieniem.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.