Ciepło
budynek - odwzorowanie
Admin: Daniel Jolivet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Taśmy paroprzepuszczalne - najwspanialszy metoda na uszczelnienie okien!

Montowanie okien jest zadaniem, które to najlepiej bywa zostawić specjaliście. Nie znaczy to jednak, iż nie możemy wykonać tego zupełnie sami. Jak to się okazuje dość często samo wstawienie okna nie jest problemem - gorzej już wychodzi sprawa wraz z jego uszczelnieniem.
grzejnik
Admin: INSTAL-PROJEKT
Podpatrzone na: INSTAL-PROJEKT

Kiedy warto rozważyć poszerzenie zwyczajnej instalacji grzewczej o ogrzewanie podłogowe?

Ciepło domowego gniazdka jest wartością podstawową dla zapewnienia naprawdę rodzinnej atmosfery, której w codzienności oczekuje prawie każdy. istotną rolę spełnia w tym przypadkutakże środowisko, w którym chcielibyśmy stworzyć jak najprzyjemniejszy klimat dla naszej rodziny. Problematyka instalacji grzewczej jest o tyle ważna w naszym klimacie, ponieważ niełatwo zaliczyć nasz kraj do nazbyt ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to niezwykle palącą kwestią. Aby ją rozwiązać warto przywołać tu dość świeżą technologię – grzejniki podłogowe.
silniki hydrauliczne
Admin: NH53
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

W jakich miejscach znakomicie będą się sprawdzać podłogi winylowe?

Panele winylowe na posadzce niezwykle przynoszą na myśl drewno. Takie panele mają również atuty nad drewnem, gdyż zupełnie są odporne na działanie wody oraz tańsze.


W jakich miejscach znakomicie będą się sprawdzać podłogi winylowe?

Panele winylowe w Polsce są towarem jeszcze mało popularnym, do którego nabieramy wciąż zaufania.
pompa ciepła
Admin: NATEO
Podpatrzone na: NATEO

Ciepło z gruntu, atmosfery i wód - w jaki sposób to uzyskać

Artykuł ów ma za zadanie wyjaśnić, czym faktycznie jest pompa ciepła, gdzie warto ją zastosować, oraz czy opłaci się jej montaż oraz używanie. Owe urządzenia grzewcze zyskują ostatnimi czasy na popularności głównie dzięki obniżeniu ich cen, ale również przez podwyższenie cen paliw do ogrzewania.
ciepłomierz
Admin: haru__q
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rozliczanie kosztów ciepła - dowiedz się, w jaki sposób stosować ciepłomierzy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że rachunki musimy płacić. Nie jest to jednak tak banalna sprawa. Jeżeli zależy nam na tym, by wszystko było zgodne z prawem musimy dbać o to, by każdy otrzymywał dobrze policzony rachunek. Niestety w wielu przypadkach sytuacja może się komplikować. Na pewno nie jest łatwo kiedy mowa o rozliczeniu kosztów ciepła. Gdy ogrzewa się większy budynek z paroma a czasem i kilkudziesięcioma lokalami mieszkaniowymi, to rozliczanie ciepła jest czymś naprawdę trudnym.
nowoczesny dom
Admin: Alex Pepperhill
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Które warunki musi spełnić dom, aby był energooszczędny

Ostatnio często zwraca się uwagę na sprawy wiążące się z ochroną środowiska, zanieczyszczeniami środowiska itp. Na znacznie szerszą skalę stosuje się tak zwane odnawialne źródła energii, a więc w pewnym stopniu wykorzystuje się siły przyrody do produkcji energii potrzebnej człowiekowi. Dlatego między innymi ostatnio zbudowano na terenie kraju tak dużą liczbę wiatraków, wykorzystujących energię pochodzącą z wiatru.
licznik ciepła

Jak sprawować kontrolę nad rachunkami za media i szukać oszczędności?

Miesięczne rachunki za media niejednemu spędzają sen z powiek. Zwykle staramy się zużywać jak najmniej wody czy prądu, ale mimo to płacimy rzeczywiście sporo. Warto się więc zastanowić, co jest tego powodem i spróbować odszukać jakąś receptę. Czasami problemem są złe nawyki, czasem przestarzały sprzęt, a czasem nader drogi dostawca.
Kolektory słoneczne
Admin: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.

Czysta energia.

Globalne ocieplenie to temat, który od kilku lat jest bardzo popularny. Jednym spędza sen z powiek, dla innych natomiast jest tylko żartem. Jedno jest pewne - potrafi dzielić ludzi i być powodem nie tylko poważnych debat ale również szczeniackich kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest wywołany działaniem człowieka, natomiast szanowani naukowcy mówią, że zmiany klimatu towarzyszą nam od początku dziejów i nie ma dowodów na to, że człowiek może wpływać na globalny klimat. Niezależnie od tego, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszym obowiązkiem, jeżeli nie chcemy aby nasze dzieci i wnuki wychowywały się i żyły na wielkim wysypisku śmieci.
ocieplanie
Admin: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym ocieplić budynek?

Nim zabierzesz się za docieplanie budynku poznaj najbardziej znane termoizolacyjne materiały. Sprawdź, w którym przypadku lepsza byłby wełna mineralna, natomiast w którym przypadku styropian.
klimatyzacja
Admin: vetaturfumare
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Klimatyzator – kupić czy nie? Wybór na dłużej

Każdy z nas ma inne preferencje odnośnie temperatury otoczenia. Jedni wybiorą ciepło, inni zimną. Jedni preferują gorący lipiec, pełen ponad 30C upałów, inni najlepiej odnajdują się w długie, zimowe, śnieżne i mroźne chwile. Niezadowolenie z temperatury może być jednak sporym problemem dla pracowników.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.