Ciepło
zima

Nie taka sroga zima

Nadchodzi zima. Specjaliści od pogody mówią, że tej zimy sypną wielkie ilości białego puchu. Śniegu ma być więcej, niż w wcześniejszych latach. Dobrą informacją jest to, że słupek rtęci nie spadnie wiele stopni poniżej zera.
Kolektory słoneczne
Admin: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.

Czysta energia.

Globalne ocieplenie to temat, który od wielu lat jest bardzo „trendy”. Jednym spędza sen z oczu, dla innych natomiast jest tylko żartem. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi dzielić ludzi i być powodem nie tylko poważnych debat ale również kłótni. Ekolodzy utrzymują, że wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany działaniem człowieka, natomiast poważni naukowcy mówią, że okresowe zmiany klimatu towarzyszą nam od zarania dziejów i nie ma żadnych dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Nieważne, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o nasze wspólne dobro powinno być naszym obowiązkiem, jeżeli nie chcemy aby przyszłe pokolenia wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.
blok
Admin: art.widi
Podpatrzone na: art.widi

Posiadanie swojego mieszkania to najwspanialsza rzecz na świecie - mamy swoje miejsce na ziemi z ogródkiem i kawałkiem spokoju

Mało istotne czy mamy dom lub mieszkanie - najważniejsze wydaje się być to, że jest to prywatna przystań, gdzie wracamy każdego dnia z biura i gdzie mamy możliwość odpocząć.
nowoczesny dom
Admin: Alex Pepperhill
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Które warunki musi spełnić dom, aby był energooszczędny

W ostatnich latach coraz częściej zwraca się uwagę na kwestie wiążące się z ochroną środowiska, zanieczyszczeniami środowiska itp. Na znacznie szerszą skalę wykorzystywane są tak zwane odnawialne źródła energii, czyli niejako wykorzystuje się siły przyrody do wytwarzania energii potrzebnej człowiekowi. Dlatego na przykład w ostatnich latach zbudowano na terenie kraju tak dużo wiatraków, wykorzystujących energię czerpaną z wiatru.
porada
Admin: Zeke Murphy
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak żyć oszczędnie? Jest parę łatwych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniejszą ilość prądu

Wydatki związane z korzystaniem z energii elektrycznej stanowią jedno z podstawowych obciążeń naszych domowych wydatków. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie obniżając przy tym komfortu życia? Oczywiście, że tak!
ciepłomierz
Admin: haru__q
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Rozliczanie kosztów ciepła - dowiedz się, w jaki sposób stosować ciepłomierzy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że rachunki musimy płacić. Nie jest to jednak taka prosta sprawa. Jeżeli zależy nam na tym, żeby wszystko było zgodne z prawem powinniśmy dbać o to, żeby każdy dostawał odpowiedni rachunek. A w wielu sprawach sytuacja się komplikuje. Na pewno nie jest łatwo przy rozliczaniu kosztów ciepła. Gdy ogrzewa się duży budynek z kilkunastoma a bywa, że i kilkudziesięcioma mieszkaniami, to rozliczanie ciepła jest czymś faktycznie trudnym.
Montaż papy izolacyjnejMontaż papy izolacyjnej

Jak odpowiednio ocieplić nasz dach?

Dużymi krokami przybliża się do nas najzimniejsza pora roku. Duża część z nas nie lubi tego czasu, bowiem nie jesteśmy nastawieni na przebywanie w obiektywnie niskich temperaturach. Nie są one dla nas w jakimkolwiek wypadku sprzyjające. Nasze organizmy są w owym czasie wystawione na działanie przeróżnych bakterii powodujących choroby.
klapy
Podpatrzone na: http://www.afg.poznan.pl

Klapy dymowe a także metody oddymiania

Klapy dymowe służą do odprowadzania dymu i ciepła z palącego się budynku, utrzymując sprawność dróg ewakuacyjnych i pożarowych. Mechaniczne odblokowanie skrzydła okna do kąta 90° w stosunku do futryny umożliwia dokonanie optymalnego rozproszenia dymu i ciepła z wyjść ewakuacyjnych.
firmy - fotografijka
Admin: Marcin Polak
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czy wiemy że będzie wynajem kotłowni?

Odpowiednie ogrzewanie przeróżnych miejsc jest naprawdę istotne, ponieważ tylko wówczas jeżeli będzie nam ciepło, będziemy w stanie właściwie działać.
budowa tarasu
Admin: LIBET
Podpatrzone na: LIBET

Dom ekologiczny - informacje

Kto z nas nie śni o własnym domu? Lecz posiadanie go nie jest wcale tak nietrudną sprawą. Najważniejszym i decydującym czynnikiem są względy finansowe. Gdy jednak uda nam się już uzbierać zadowalającą sumę wybudowanie czy kupno, także wybrać ten jeden jedyny przeglądając różne projekty domów parterowych, to warto pomyśleć nad rozwiązaniami pomagającymi nam w trakcie już korzystania nie wyrzucać pieniędzy w błoto.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.