Kwiaty
białe chryzantemy
Admin: Costel Slincu
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Masz w planie kupić przepiękne chryzantemy letnie? Czeka na ciebie uprawa chryzantem z Praszki

Kwiaty są przepiękną dekoracją nie tylko w ogrodzie, lecz także na stole, gdy włożymy je w ładny wazon z wodą. Właściwie pielęgnowane będą cieszyć nas przez długi czas, a do jednych z wyjątkowo popularnych należą chryzantemy letnie. Jeżeli zamierzasz kupić wskazane chryzantemy, powinieneś odwiedzić uprawę tych kwiatów z Praszki. Dlaczego?
Wiosenne tulipany
Admin: ComùnicaTI
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kwiaty w domu

Wiązanka ciętych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i oczywiście dodaje świeżości domu. Kwiaty z reguły otrzymujemy w prezencie, chociaż od czasu do czasu same wybieramy się po nie do sklepu. Ideałem jest osobisty kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum miast jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym źródłem, w którym chcemy nabyć kwiaty.
tibetan mastiff
Admin: lgrvv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

W jaki sposób nie rozpieścić ukochanego zwierzaka?

Sądzisz, że twoje dziecko miało zawsze dziwne zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na zbudowanie pięknego ogrodu. Uważasz, że to zarezerwowane dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć szerokie wachlarze zainteresowań i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że odpowiednie jest próbowanie z głową.
Nagrobek
Admin: Sidolux
Podpatrzone na: Sidolux

Jakie kwiaty dla najbliższych, którzy odeszli

Kilkanaście razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w zamiarze dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuniknione w związku z warunkami atmosferycznymi. Cenotafy naszych martwych bliskich także powinny być na tyle schludne jak nasze prywatne miejsce. Wyraźne wypłukanie grobu, zapalenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to bazowe aktywności, które należy zrobić odwiedzając groby naszych martwych krewnych.
Fioletowe kwiaty
Admin: kevin_art
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co musisz wiedzieć o chryzantemach

Chryzantema to uznana na całym świecie roślina ozdobna, odznaczająca się puszystymi kwiatostanami w kształcie efektownych kul lub koszyków. Nieraz są długotrwałe i zachowują prezencję nawet długi czas po ich ścięciu.
bukiet żółtych kiwatów
Admin: Dorcia

Oryginalne kompozycje - florystyka

Lada chwila do naszych drzwi zapuka wiosna. Ale jeśli się postaramy, wiosenna, przyjemna atmosfera już dziś będzie mogła zagościć w naszych progach. Co należy uczynić? Nic prostszego – zadbajmy, by zamieszkały w nich kwiaty.
kwiaty13
Podpatrzone na: morguefile.com

Prosta ozdoba wnętrz - sztuczne kwiaty

Każdy pamięta z legendarnych scen polskiego filmu lat osiemdziesiątych knajpki czy domy w których na stołach, postawione były sztuczne owoce czy kwiaty. Były one oznaką bogactwa i pomimo że na plastikowych owocach zbierał się kurz, ich kolory ozdabiały smutne szarobure wnętrza pomieszczeń. Żaden człowiek nie śnił o autentycznych bananach czy pomarańczach, wystarczyło, że ustawiono plastikowe, wiecznie świeże i błyszczące atrapy.
ogród
Admin: Heather Smithers
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Dbajmy o elegancję własnego ogródka!

Bo wiadomo - ogród powinien w autentycznie każdym przypadku wyglądać niesamowicie pięknie. Niby coraz częściej Polacy całkowicie rezygnują z uprawiania ogrodu, nawet jeśli mają ku temu wszelkie warunki, lecz bez żadnego cienia wątpliwości trudno powiedzieć, że funkcjonowanie bez własnego ogrodu sprawi, iż będziemy całkowicie zadowoleni z domu jednorodzinnego. Nie ma najmniejszego sensu próbować namawiać innych, ale generalnie trudno żyć na wysokim poziomie bez ślicznego ogrodu!
koszenie trawnika
Admin: Lars Plougmann
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/criminalintent/3804973015/

Czar ciepłych miesięcy - w jaki sposób wykorzystać słoneczny dzień?

Gdy nastaje wiosna, przyroda budzi się do życia, co wypełnia nas dobrą energią i stanowi siłę napędowa do działania. Otrząsamy się z zimowego marazmu, postanawiamy uprawiać sporty, czynimy wszystko żeby przebywać na świeżym powietrzu dużo czasu. Jest to również moment dodatkowych obowiązków, które ze względu na spore nasłonecznienie i długie dni, nie są dla nas zbytnio przykre.
przykładowe zdjęcie ogrodu
Admin: Wendy Cutler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Najskuteczniejsze nawozy

W Polsce uprawa roślin ozdobnych a dużą skalę jest nieraz wymagająca pod względem pielęgnacji. Aby rośliny odpowiednio zadbane odwdzięczały się nieprzeciętnym kolorem, nieraz trzeba stosować odpowiedni nawóz, a także mieć baczenie na pasożyty. Obecnie wiele kwiatów hoduje się nie tylko na święta, ale jako ozdobę ogrodu lub mieszkania. Przykładowo popularna chryzantema to roślina przede wszystkim szklarniowa, ale są i gatunki, które można hodować w gruncie w ogródku.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.