Energia
Ogrodowe oczko
Admin: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie w ogródku

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. W jaki sposób wybrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób oszczędzać energię stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się również dekoracją?
Ekologiczny dom
Admin: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- obecny trend czy norma przyszłości?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ekologi i sposobach oszczędzania energii, co zaobserwować można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które kładzie nacisk na nadzwyczajną konstrukcję, której główną intencją obniżenie utraty ciepła, wielokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a wynikiem tego jest zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją domu.
Przykład wiszącej lampy
Admin: Faruk Ateş
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Oświetlenie domu jest niezwykle ważne

Jeżeli robi się ciemno, to obowiązkowo musimy zaświecić w domu światła w pomieszczeniu w którym siedzimy, bo w przeciwnym razie nic byśmy tam nie mogli zrobić oraz od razu powinniśmy pójść spać. Nie mniej trzeba zatroszczyć się o to, by lampa komponowała się do całego wyposażenia konkretnego miejsca, by je dopełniała i równocześnie, aby była jak najmocniej funkcjonalna oraz oszczędna.
światło
Admin: Jamie McCaffrey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym jest światło chemiczne? Jak działa? Do czego służy, czy nie jest groźne? Jakie jeszcze inne posiada cechy?

Światło chemiczne, czyli tak zwany świetlik, to służące do jednorazowego użycia źródło posiadające zdolność świecenia wykonane z plastikowego pojemnika, w którym umieszczono dwie niezmieszane ciecze. Jedna z nich umieszczona jest w wykonanym ze szkła pojemniku, z kolei po połączeniu zaczynają emitować światło.
Widok przez drzwi przesuwne
Admin: Schüco
Podpatrzone na: Schüco

Energooszczędne domy – w jaki sposób je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie sporo rozjaśnić nam może ich profesjonalna charakterystyka energetyczna. Pod tym pojęciem, które jest niezrozumiałe dla wielu osób, skrywa się ilość energii, która jest wymagana do zagwarantowania pomieszczeniom odpowiedniego ogrzewania jak również i wentylacji. Energia ta jest także wykorzystywana w pewnych sytuacjach do schładzania a także oświetlania wnętrz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.