Energia
Przenośny agregat prtądotwórczy
Admin: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Agregat przenośny nie musi okazać się wielki

Prawidłowo jest posiadać alternatywne źródła prądu
Jeżeli w pracy potrzebujemy nieustannego dopływu energii, to musimy zadbać o to, aby w pomieszczeniu mieściły się odpowiednio mocne agregaty dzięki którym będziemy mieli okazję włączyć awaryjne zasilanie, tak żeby podtrzymać elektryczność w najistotniejszych urządzeniach.
Ekologiczny dom
Admin: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- obecny trend czy norma przyszłości?

Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ekologi oraz sposobach oszczędzania energii, a odzwierciedlenie tego trendu odnotować można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane „zielone budownictwo”, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na charakterystyczną konstrukcję, której główną intencją ograniczenie ubytku ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z alternatywnych źródeł, a czego konsekwencją jest zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją budynku mieszkalnego.
Przenośny generator prądu
Admin: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jakimi sposobami zabezpieczyć się na okoliczność braku zasilania w sieci energetycznej, plusy agregatów przenośnych.

Obecnie nasza cywilizacja jest oparta się na energii elektrycznej, obecność prądu w naszych domach jest czymś tak oczywistym, że w zasadzie mało kto o tym myśli. Problemy z dostawami prądu występują rzadko, a w mieszkaniach prywatnych nawet jeśli się zdarzą, to jeśli nie trwają długo, to dużego problemu nie ma. Co najwyżej przez chwilę się nie da oglądać telewizji i trzeba będzie na nowo ustawiać wszystkie sprzęty, ale nie jest to jakaś zbyt kłopotliwa rzecz.
konstrukjce stalowe
Admin: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Konstrukcje offshorowe – czym są oraz jakie jest obecnie ich przeznaczenie na rynku?

Nowoczesna technika pozwala człowiekowi na realizowanie wielu interesujących rozwiązań, których najistotniejszym celem jest stały rozwój. Niestety, większość urządzeń potrzebuje źródła energii. Elektryczność gwarantuje w tej kwestii ograniczone pole do popisu. Z tego powodu, tak ważna jest ropa, która zasila na przykład niektóre samochody. Sposoby jej wydobywania są cały czas ulepszane. Przykładem mogą być chociażby konstrukcje offshorowe.
Ogrodowe oczko
Admin: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie w ogródku

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. W jaki sposób wybrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób oszczędzać energię stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się również dekoracją?
Przykład wiszącej lampy
Admin: Faruk Ateş
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Oświetlenie domu jest niezwykle ważne

Jeżeli robi się ciemno, to obowiązkowo musimy zaświecić w domu światła w pomieszczeniu w którym siedzimy, bo w przeciwnym razie nic byśmy tam nie mogli zrobić oraz od razu powinniśmy pójść spać. Nie mniej trzeba zatroszczyć się o to, by lampa komponowała się do całego wyposażenia konkretnego miejsca, by je dopełniała i równocześnie, aby była jak najmocniej funkcjonalna oraz oszczędna.
światło
Admin: Jamie McCaffrey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym jest światło chemiczne? Jak działa? Do czego służy, czy nie jest groźne? Jakie jeszcze inne posiada cechy?

Światło chemiczne, czyli tak zwany świetlik, to służące do jednorazowego użycia źródło posiadające zdolność świecenia wykonane z plastikowego pojemnika, w którym umieszczono dwie niezmieszane ciecze. Jedna z nich umieszczona jest w wykonanym ze szkła pojemniku, z kolei po połączeniu zaczynają emitować światło.
Widok przez drzwi przesuwne
Admin: Schüco
Podpatrzone na: Schüco

Energooszczędne domy – w jaki sposób je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie sporo rozjaśnić nam może ich profesjonalna charakterystyka energetyczna. Pod tym pojęciem, które jest niezrozumiałe dla wielu osób, skrywa się ilość energii, która jest wymagana do zagwarantowania pomieszczeniom odpowiedniego ogrzewania jak również i wentylacji. Energia ta jest także wykorzystywana w pewnych sytuacjach do schładzania a także oświetlania wnętrz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.