Oświetlenie
Stylowe lampiony do ogrodu
Admin: Praktiker
Podpatrzone na: Praktiker

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
domu
Admin: KOŁO
Podpatrzone na: KOŁO

Oszczędności a rezultaty wiążące się z pracami remontowymi

Remont to zagadnienie ważne dla każdego z nas: jako mieszańcy Polski wykonujemy remonty często, zazwyczaj w okresie letnim. Niestety – prawie za każdym razem ważniejsza jest cena każdego remontu, nie jego efekty. Dlatego zwyczajnie musimy postawić na częstotliwość malowania ścian, robienia paneli albo odświeżania drzwi.
Ogrodowe oczko
Admin: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie w ogródku

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. W jaki sposób wybrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób oszczędzać energię stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się również dekoracją?
Żarówka energooszczędna
Admin: Steven Fernandez
Podpatrzone na: www.flickr.com

Energooszczędne oświetlenie

Zwykłe żarówki odchodzą do historii. Na rynku dostępne jest innowacyjne, energooszczędne oświetlenie LED. Skrót ten rozwija się light-emitting diode. Ta technika świetlna posiada wiele zalet, które trzeba tutaj szczegółowo omówić.
Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL

Światło na zewnątrz domu

Krasa naszego domu, ogrodu czy również tarasu znakomicie zaakcentuje oświetlenie zewnętrzne. Dzięki niemu również możemy swobodnie przemieszczać się po zmroku. Na podjazdach czy też przy drzwiach wejściowych świetnie będą nadawać się lampy z czujnikiem. Dają one wyraziste światło na niezbyt długi okres.
Rybki, akwarium
Admin: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu

Gdzie jest Nemo?

Od momentu kiedy animacja studia Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieci na całym globie dosłownie zwariowały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie maluchy chciały mieć w swoim domu małego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszej ojczyźnie od dawien dawna. Jeżeli więc nasz maluch pewnego pięknego dnia będzie się do nas przymilać i przyzna się, że pragnie mieć rybki, wszystkich niezbędnych informacji dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest ogromna ilość na terenie naszej ojczyzny.
Ryba pływająca w akwarium
Admin: hisa fujimoto
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jakie oświetlenie dopasować do akwarium?

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania w dobrej formie roślin akwariowych, jak również ryb i pozostałych stworzeń. Niepoprawnie dopasowane oświetlenie może powodować gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. By temu zapobiec, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania zupełnie niepotrzebne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.
akwarium, akwarystyka
Podpatrzone na: http://www.akwarystyka.sklep.pl/

Wodny świat w twoim mieszkaniu

Ludzie trzymają w domach rozmaite zwierzęta. Zwykle zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasami kot. Bywa, że miłośnicy nietypowych zwierząt sprawiają sobie takie gatunki jak ptasznik lub wąż boa. A ci, którzy uwielbiają fauna morską, stawiają sobie w domach duże akwaria i mogą godzinami patrzeć na dostojnie pływające w nich ryby. Sporo badań naukowych wykazało, że spoglądanie na rybki może świetnie relaksować nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Ekologiczny dom
Admin: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- obecny trend czy norma przyszłości?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ekologi i sposobach oszczędzania energii, co zaobserwować można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które kładzie nacisk na nadzwyczajną konstrukcję, której główną intencją obniżenie utraty ciepła, wielokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a wynikiem tego jest zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją domu.
lampa led
Admin: kogakure
Podpatrzone na: www.flickr.com

Żarówki led przetrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

Czy wiemy jak oszczędzić na prądzie? Musimy podążać do tego, aby zawsze jak najmniej płacić za wykorzystaną energię, dzięki czemu będziemy mieli więcej funduszy na pozostałe wydatki. Dlatego także warto sprawdzać wszelkie informacje, które mają się do zmniejszania rachunków za prąd przy posiadaniu włączonych lamp. Gdy przekonamy się, jakie żarówki okazują się być najbardziej energooszczędne, będziemy mogli mocno pomniejszyć swoje opłaty oraz jednocześnie zatroszczyć się o to, żebyśmy nie musieli nazbyt często wymieniać żarówek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.