Oświetlenie
Stylowe lampiony do ogrodu
Admin: Praktiker
Podpatrzone na: Praktiker

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL

Światło na zewnątrz domu

Krasa naszego domu, ogrodu czy również tarasu znakomicie zaakcentuje oświetlenie zewnętrzne. Dzięki niemu również możemy swobodnie przemieszczać się po zmroku. Na podjazdach czy też przy drzwiach wejściowych świetnie będą nadawać się lampy z czujnikiem. Dają one wyraziste światło na niezbyt długi okres.
Rybki, akwarium
Admin: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu

Gdzie jest Nemo?

Od momentu kiedy animacja studia Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieci na całym globie dosłownie zwariowały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie maluchy chciały mieć w swoim domu małego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszej ojczyźnie od dawien dawna. Jeżeli więc nasz maluch pewnego pięknego dnia będzie się do nas przymilać i przyzna się, że pragnie mieć rybki, wszystkich niezbędnych informacji dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest ogromna ilość na terenie naszej ojczyzny.
Ogrodowe oczko
Admin: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie w ogródku

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak ograniczone zewnętrzne oświetlenie może jednak być niepraktyczne. Zatem jak dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? Jak zaoszczędzić prąd stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać również dekoracją?
Ryba pływająca w akwarium
Admin: hisa fujimoto
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jakie oświetlenie dopasować do akwarium?

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania w dobrej formie roślin akwariowych, jak również ryb i pozostałych stworzeń. Niepoprawnie dopasowane oświetlenie może powodować gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. By temu zapobiec, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania zupełnie niepotrzebne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.
akwarium, akwarystyka
Podpatrzone na: http://www.akwarystyka.sklep.pl/

Wodny świat w twoim mieszkaniu

Ludzie trzymają w domach rozmaite zwierzęta. Zwykle zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasami kot. Bywa, że miłośnicy nietypowych zwierząt sprawiają sobie takie gatunki jak ptasznik lub wąż boa. A ci, którzy uwielbiają fauna morską, stawiają sobie w domach duże akwaria i mogą godzinami patrzeć na dostojnie pływające w nich ryby. Sporo badań naukowych wykazało, że spoglądanie na rybki może świetnie relaksować nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Ekologiczny dom
Admin: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- obecny trend czy norma przyszłości?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ekologi i sposobach oszczędzania energii, co zaobserwować można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które kładzie nacisk na nadzwyczajną konstrukcję, której główną intencją obniżenie utraty ciepła, wielokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a wynikiem tego jest zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją domu.
lampa led
Admin: kogakure
Podpatrzone na: www.flickr.com

Żarówki led przetrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

Czy wiemy jak oszczędzić na prądzie? Musimy podążać do tego, aby zawsze jak najmniej płacić za wykorzystaną energię, dzięki czemu będziemy mieli więcej funduszy na pozostałe wydatki. Dlatego także warto sprawdzać wszelkie informacje, które mają się do zmniejszania rachunków za prąd przy posiadaniu włączonych lamp. Gdy przekonamy się, jakie żarówki okazują się być najbardziej energooszczędne, będziemy mogli mocno pomniejszyć swoje opłaty oraz jednocześnie zatroszczyć się o to, żebyśmy nie musieli nazbyt często wymieniać żarówek.
Żarówka energooszczędna
Admin: Steven Fernandez
Podpatrzone na: www.flickr.com

Energooszczędne oświetlenie

Stare żarówki przechodzą do lamusa. W sprzedaży do kupienia jest nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED. Skrót ten rozszyfrowujemy jako dioda elektroluminescencyjna. Ta metoda świetlna ma sporo atutów, które warto tutaj dokładnie omówić.
ogród
Admin: ClearSense
Podpatrzone na: ClearSense

Światło ma wielki wpływ na cały wystrój

Prawidłowe światło dla mieszkania to czasem coś, o czym niestety nie chce nam się pamiętać. Nie zdajemy sobie sprawy, jak odpowiednie oświetlenie potrafi wpłynąć na dogodny klimat w domu. Nie pamiętamy, że światłem mamy szansę aranżować tak samo jak meblami. I to wówczas, kiedy właśnie chcemy aranżować mieszkanie niezwykle stylowo, jak i w sytuacji, gdy marzy nam się luźniejszy, zupełnie artystyczny klimat. Co więcej, w innych miejscach mamy szansę otrzymać ten sam efekt.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.