Jak bardzo różnią się wideodomofony od domofonów czyli jakie urządzenie najlepiej się sprawdzi do instalacji w furtce.

Większość mieszkających w swoim domu z pewnością kiedyś doświadczyła sytuacji, że ktoś zadzwonił do bramy i trzeba było wychodzić przed dom żeby zobaczyć kto to jest. Wprawdzie w dużej mierze ten problem rozwiązują domofony, ale w dalszym ciągu jedynie w nich słychać odwiedzającego, a nie można go zobaczyć. Dopiero pojawienie się wideodomofonów dało pełną swobodę w tym zakresie. Bo przez wideodomofon nie tylko można kogoś słyszeć i otwierać mu furtkę, ale także zobaczyć, kto to jest. Tak naprawdę idea pracy wideodomofonów jest bardzo podobna, jak funkcjonowanie klasycznych domofonów.
Podstawową, lecz bardzo istotną różnicą jest obecność kamery i niedużego monitora do podglądu tego, co dzieje się przed domem. Urządzenia te zyskują szybko na popularności, szczególnie z tego powodu, że w ostatnich latach mocno spadła ich cena. Dzisiaj elektroniczne urządzenia są coraz tańsze, i przez to bardzo zwiększa się obszar ich zastosowań.
Wideodomofony nowej generacji
Admin: Zach Klein
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/


Klasyczny wideodomofon genway składa się z kilku głównych elementów. Podstawowym jest umieszczona przy bramie kamerka. Obecnie urządzenia te mogą mieć wysoką rozdzielczość i pozwalają na przesyłanie obrazu w kolorze, przez co obraz jest bardziej wyraźny. Kamery przeważnie umieszcza się za osłonami z grubszego szkła albo plastiku, powinny być one także montowane w takim miejscu, żeby były chronione przed niekorzystnymi czynnikami.

Szukasz ekstra wiadomości, żeby pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy do nowego tekstu. Odnajdziesz go na portalu (https://probudiament.pl/ciecie-zelbetu/) pod linkiem.

Brzy bramie znajduje się także druga część urządzenia, to znaczy typowy domofon z głośnikiem i mikrofonem, umożliwiającymi porozumiewanie się z mieszkańcami domu. Identyczny komplet należy zamontować w domu, lecz dodatkowo wyposażony on będzie w nieduży wyświetlacz LCD. Zależnie od wersji urządzenia może on mieć od trzech do nawet ośmiu cali.cleverhouse24.pl/
Jakość kamery i wyświetlacza mają największe znaczenie, jeśli chodzi o cały zestaw, i one także będą miały znaczący wpływ na końcowy koszt urządzenia. Praktycznie każdy kupiony wideodomofon genway musi zostać jeszcze dobrze zainstalowany, jeżeli wszystko zrobi się zgodnie z instrukcją, to urządzenie będzie długo i bezawaryjnie działać.
2019-07-03 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.