Najnowsze treści w serwisie
balkony
Admin: Schöck
Podpatrzone na: Schöck

Dlaczego opłaca się aranżować własnybalkon?

Nawet nieduża przestrzeń może być niezwykle użyteczna, jeżeli tylko będzie odpowiednio zaaranżowana. Nikt nie ma co do tego wątpliwości, gdy w grę wchodzą niewielkie pomieszczenia czy kawalerki. Tutaj staramy się usilnie, by funkcjonowało nam się możliwe najbardziej komfortowo. Nie wiadomo jednak dlaczego, często nie jesteśmy konsekwentni, gdy chodzi o balkon. To również przestrzeń, którą da się doskonale wykorzystać, ale często posiadacze mieszkań z balkonami zwyczajnie dają sobie spokój. Tymczasem umiejętnie wykonana aranżacja balkonu posiada wiele zalet. O czym dokładnie mowa?
ściana działowa z pustaków Porotherm

Wszystko co stawiamy musi się opierać działaniu warunków atmosferycznych

Jeżeli przystępujemy do budowy swojego domu to z pewnością idealnie wydajemy sobie sprawę z tego, że musi okazać się on solidny, tak żeby z łatwością przetrzymał lata różnych warunków atmosferycznych i ciągle zapewniał nam odpowiednie miejsce. Przez to właśnie tak istotne jest to, z jakiego przedmiotu wykonane są mury i dach, bo im one będą wspanialsze, tym bardziej spokojni możemy stać się o nasze bezpieczeństwo.
Ekologiczny dom
Admin: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- obecny trend czy norma przyszłości?

Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ekologi i oszczędzaniu energii, co spostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które szczególnie zwraca uwagę na oryginalną konstrukcję, której zamierzeniem jest ograniczenie ubytku ciepła, wielokrotnie uzyskanie energii z alternatywnych źródeł, a czego konsekwencją jest obniżenie kosztów związanych z eksploatacją budynku mieszkalnego.
Ochrona roślin
drzewa
Admin: P_Keigan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Na czym polega właściwa pielęgnacja drzew ?

Drzewa i krzewy znajdujące się w przydomowych ogrodach są nie tylko ważnym elementem krajobrazu, lecz również wpływają na nasz dobry nastrój każdego dnia. Trzeba wiedzieć, że rośliny produkują czysty tlen, a zatem stanowią typowy filtr przeciwpyłowy, dodatkowo ograniczają hałas oraz posiadają niewątpliwe walory estetyczne, korzystnie oddziałując na psychikę ludzką. Żeby drzewa i krzewy mogły efektywnie spełniać powyższe funkcje, powinniśmy poświęcić im trochę uwagi i prawidłowo o nie dbać. W jaki sposób?
kompostownik
Podpatrzone na: http://gardencenter.pl/

rodzimym

Wśród ofert producenta znaleźć można kompostowniki o rewelacyjnej jakości. Powstawały one w długotrwałym procesie, dzięki czemu eksperci dysponują bogatą i imponującą w branży wiedzą praktyczną. Wybór jedynie doskonałej jakości, gdyż przetestowanych materiałów i łączenie ich ze sobą w odpowiedni sposób motywują do wybierania właśnie tych propozycji. Na działkę lub do ogrodu – nasze propozycje dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
śmieci
Admin: PEKA
Podpatrzone na: PEKA

Utylizacja sprzętu elektronicznego okazuje się być dokładnie usankcjonowana

Ponieważ wytwarzamy znacznie więcej śmieci, to warto je usuwać w taki sposób, żebyśmy nie byli nimi przysypani. Przez to tak ważne będą wszystkie ustawy oraz dokumenty określające, w jaki sposób ma się dziać utylizacja śmieci, tak by okazały się one zabierane w odpowiednim momencie i aby trafiały do oznaczonego punktu.
Zobacz także pozostałe wpisy: Ochrona roślin
Farby przyjazne dla zdrowia
Admin: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral

Sprawdzone techniki wycinki krzewów

Zamierzeniem wielu z nas jest wybudowanie swojego domu. Poniektórzy szczęśliwcy żyli w klimatycznym domku z ogrodem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, przeżytych w takim domku, sami chcą wybudować taki sam.
zielony dach
Podpatrzone na: www.flickr.com

Nowoczesne dachy zielone - ładne, gustowne i pożyteczne

O nowomodnych dachach zielonych mówi się obecnie coraz więcej, ponieważ spotykamy się z nimi znacznie częściej niż kiedyś. Dachy zielone nie są teraz już taką nowością jak dawniej, jednak dużo osób nadal nie wie czym są dachy zielone, i także jakie niosą za sobą korzyści.
ściezka ogrodowa

Kostka sjenitowa i jej plusy

Wybór dobrej kostki do wyłożenia chociażby podjazdu przed domem nie jest zazwyczaj kwestią prostą. Aby dobrze wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą tą kwestią, poznać firmy robiące kostki i kruszywa drogowe i kierować się osądami tylko cenionych, sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie.
Zobacz także pozostałe wpisy: Choroby roślin
kiełki słonecznika

Uprawiamy ogród eko, czy używając środków chemicznych?

Prawdziwy pasjonat domowego ogródka i działkowiec z niecierpliwością oczekuje przyjścia wiosny. Przed zimowymi mrozami należało wykonać multum prac, żeby w kolejnym roku móc radować wyłącznie przyjemnymi zajęciami. Czy tak stanie się wiosną?
ogród w rozkwicie
Admin: Wendy Cutler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak dbać o własny ogród? Zobacz porady

Kiedy człowiek jest jeszcze młody, w sumie uwielbia ogród, ale najzupełniej nie przepada za dbaniem o niego. Jednakże później człowiek się zmienia - zatem generalnie zaczynamy bardzo lubić również dbanie o kwiatki, etc. To doskonałe, bo przecież dbanie o własny ogród jest w stanie spowodować sporo dobrego. Trzeba zwrócić uwagę, że ogólnie zadbanie o własny ogród w żadnym wypadku nie jest czymś prostym.
ogród
Admin: e-ogrody.com

Pielęgnowanie drzew liściastych lub szpilkowych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych pań, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest przyjemne, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie kwiatów albo grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z relaksem. Panowie, którzy pracują w krawatach wręcz marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet zalecany.
Zobacz także pozostałe wpisy: Szkodniki roślin
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.