Najnowsze treści w serwisie
śmieci
Admin: Curver
Podpatrzone na: Curver

Utylizacja odpadków medycznych i stomatologicznych – o czym warto pamiętać

Współcześnie sporo placówek medycznych – zarówno publicznych szpitali, jak i prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów dentystycznych – wytwarza wiele odpadów, których długotrwałe magazynowanie z różnych przyczyn jest niehigieniczne bądź nawet niebezpieczne. Należą do nich przykładowo rozmaitego rodzaju tkanki, opatrunki, części zniszczonego sprzętu medycznego lub chemikalia. Każdy z tych odpadów, ze względu na możliwość zatruwania lub zakaźność, potrzebuje specjalnego traktowania i konieczna jest fachowo prowadzona utylizacja odpadów medycznych.

CO DZIEJE SIĘ Z AUTEM PO STŁUCZCE

Często słysząc o kolizjach drogowych dochodzi do nas informacja przekazywana przez spikera, który mówi, że samochód został skasowany. Jednak słowo to nie powinno od razu być kojarzone z ogromnym wypadkiem. Otóż są firmy, które zajmują się kasacją aut i to nie tylko tych po wypadkach, ale też tych zdezelowanych staroci, których to już nikt nie kupi, a właściciele sami nie są w stanie już z nich korzystać.
odpady elektroniczne
Admin: Hanan Cohen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Przyłącz się do grona sortujacych odpady! Dlaczego jest to zadanie wyjątkowo istotna dla naszego środowiska?

Coraz bardziej wywierany jest nacisk na segregację śmieci. Prócz pozytywnego wpływu na ekosystem, rozważna klasyfikacja śmieci posiada również inne przymioty Sortowanie odpadów umożliwia późniejszy ich recykling. Dlaczego jest to tak istotne?
Ochrona roślin
Admin: www.babymama.pl

Zamiast najbardziej popularnych pieluch jednorazowych, warto kupić otulacze i pieluchy wielorazowe

Wielu z nas było wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich świetność wyparły koło 25 lat wcześniejpampersy. Aktualnie wiele rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, przeważnie młodych mam może to być jednak czarna magia czy też nieznajomość zagadnienia.
Ekologiczna deska
Admin: Epicueran®
Podpatrzone na: Stereodesign.pl

Rodzynki ekologiczne najwyższej jakości

Stałe życie w biegu, stres, napięcie w pracy, obowiązki rodzinne imnóstwo pokrewnych czynników ma negatywny wpływ na nasz stan zdrowia. Żyjąc w ciągłym zmęczeniu jesteśmy niezwykle podatni na stany chorobowe i zakażenia. Żeby się przed tym uchronić należy wykonać pierwsze kroki w stronę zdrowszego życia. By cieszyć się dobrym zdrowiem nie potrzeba wielkiego przewrotu.
kopalnia odkrywkowa
Admin: Greg Goebel
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Folia pe okazuje się być niezbędna do prawidłowej izolacji

Podczas budowy domu musimy pamiętać o wielu istotnych detalach, których brak ma szansę spowodować późniejsze kłopoty z wilgocią. Przez to już na samym początku, na spokojnie powinniśmy się namyślić, z czego potrzeba tu korzystać, tak aby mieć pewność, że nasz dom okazuje się być dobrze zabezpieczony.
Zobacz także pozostałe wpisy: Ochrona roślin

Nowe rozwiązania na działkach

Uprawianie niedużego ogródka i sam ogród jest tu idealnym rozwiązaniem. Zbieranie pomidorów i podlewanie kwiatów nie potrzebuje sprawności, a przynosi rzeczywiste pożytki – zarazem dla kondycji ogólnej starszego człowieka, jak i dla jego pieniędzy. I tak jest w rzeczywistości w Polsce - w przytłaczającej większości działki mają emeryci. O ile masz rodziciela lub dziadka, który lubi pielęgnację swoich roślin, powiedz mu, żeby poznał cyfrowy portal ogrodniczy.
ogród wiosną
Admin: nakashi
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Mospilan to środek owadobójczy, wyjątkowo doceniany przez pracujących w sektorze rolniczym

Dla wszystkich zaciekawionych, którzy nie są w stanie pozbyć się raz na zawsze tak bardzo uciążliwych owadów, jest rozwiązanie. Niezastąpione środki ochrony roślin, jakie przedstawia już dziś producent w doskonałej cenie to potwierdzone szeregiem certyfikatów rozwiązania. Mnogość możliwych zastosowań, przy stuprocentowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa, mogą przesądzić o sukcesie tej marki. Bezsprzecznie idealne działanie, w zgodzie z obietnicami producenta, motywuje wiele osób do skorzystania z oferowanych opcji.
Młoda jodła
Admin: F. D. Richards
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zadbaj o zasadzone rośliny w ogródku, stosując najlepsze preparaty

Piękny ogród to doskonałe dopełnienie każdej działki oraz wspaniałe tło dla obiektu mieszkalnego. Właściciele mieszkań dokładają wszelkich starań, by stworzyć ciekawe aranżacje w ogrodach.
Zobacz także pozostałe wpisy: Choroby roślin
Farby przyjazne dla zdrowia
Admin: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral

Sprawdzone techniki wycinki krzewów

Zamierzeniem wielu z nas jest wybudowanie samodzielnego domu. Poniektórzy szczęśliwcy spędzili dzieciństwo w pięknym domku z ogródkiem, z rabatkami. Po latach dorastania, spędzonych w takim domu, sami chcą wybudować taki sam.
przykładowe zdjęcie ogrodu
Admin: Wendy Cutler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Najskuteczniejsze nawozy

W Polsce hodowla kwiatów a dużą skalę bywa czasem wymagająca pod względem włożonego wysiłku. Aby kwiaty właściwie wyhodowane odwdzięczały się ładnym kolorem, nieraz trzeba stosować odpowiedni nawóz, a także mieć baczenie na pasożyty. Obecnie mnóstwo kwiatów hoduje się nie tylko na święta, ale jako dekorację ogrodu lub tarasu. Chociażby popularna chryzantema to roślina przede wszystkim szklarniowa, ale są i odmiany, które da się uprawiać w gruncie w ogródku.
Ogródek skalny
Admin: Bitterroot
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Wartościowe wiadomości na temat ogrodnictwa

Portal ogrodniczy to branżowa strona, prowadzona dla osób, które uwielbiają uprawiać ogródek. Na stronie często jest dostępne forum internetowe, na które każdy może się zarejestrować i postawić odpowiednie pytanie. Żaden kłopot z pewnością nie zostanie bez rozwiązania, bo na takich forach są setki pomocnych internautów, skłonnych, by dzielić się informacjami z resztą świata.
Zobacz także pozostałe wpisy: Szkodniki roślin
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.