Szkodniki roślin

Garść ciekawostek o hodowli roślin

Uprawianie roślin ma to do siebie, iż każdy prawdziwy ogrodnik, lub rolnik chce, aby były one w jak najlepszym stanie. Zwykle chodzi nam o wzrost bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Dbamy żeby owa roślina była w dobrej kondycji. Wiadomo, że jednym ważnym powodem wzrostu i kondycji roślin jest gleba, a w następstwie nasza pielęgnacja.
Przycinanie drzewek i krzewów
Admin: Future PR
Podpatrzone na: Future PR

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli istoty pielęgnujące drzewa techniką alpinistyczną bez zastosowania ciężkiego sprzętu.

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa techniką alpinistyczną bez użytkowania ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników absorbują się pojedynczymi| drzewami, a nie ogromnym kompleksem leśnym. Zawód ten jest coraz bardziej popularny w naszym kraju. Arboryści zapewniają profesjonalną pielęgnację a także wycinkę drzew z zastosowaniem umiejętności alpinistycznych. Czynność czyniona jest bez wykorzystania podnośników, co wpływa na postać wykonywanych czynności.
ściezka ogrodowa

Kostka sjenitowa i jej plusy

Wybranie dobrej kostki do wyłożenia chociażby chodnika przed domem nie bywa w większości wypadków sprawą łatwą. Aby dobrze wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, poznać firmy produkujące kostki i kruszywa drogowe i kierować się opiniami tylko cenionych, sprawdzonych fachowców w tej dziedzinie.
kiełki słonecznika

Uprawiamy ogród eko, czy używając środków chemicznych?

Każdy amator domowego ogródka jak również działkowiec z zapartym tchem wyczekuje nadejścia wiosny. Przed zimowymi mrozami należało zrealizować niemało prac, żeby w kolejnym roku móc radować jedynie miłymi czynnościami. Czy tak właśnie będzie wiosną?
rosliny

Parę pomysłów na lepsze dbanie o swoje rośliny

Rośliny są niezbędne w życiu człowieka. Nie z tego powodu, że las jest ładnym, zdrowym i relaksującym miejscem, w jakim śpiewają ptaki. Rośliny są potrzebne nie tylko z tego powodu, aby w sezonie móc przegryźć czereśnie czy borówki, a jesienią kupić parę kilo jabłek: na sok, marmoladę, domowe wino czy po prostu po to, by je zjeść na surowo.
kwiaty w ogrodzie
Admin: Rob Bertholf
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Piękny, wiosenny ogród? Sprawdź, w jaki sposób go pielęgnować

Na wiosnę wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił i ikry do podejmowania nowych zadań, z chęcią spędzamy czas na dworze oraz czujemy się szczęśliwsi. Również ogrody zaczynają rozkwitać, równocześnie potrzebując zabiegów pielęgnacyjnych, by wspaniale wyglądać i cieszyć nasze oczy w trakcie wiosennych, a później letnich spacerów. Co w takim razie powinniśmy zrobić, aby nasz przydomowy ogródek stał się ogrodem marzeń?
Młoda jodła
Admin: F. D. Richards
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zadbaj o zasadzone rośliny w ogródku, stosując najlepsze preparaty

Piękny ogródek to idealne dopełnienie każdej posesji i wspaniałe tło dla obiektu mieszkalnego. Użytkownicy domów dokładają wszelkich starań, żeby stworzyć interesujące aranżacje w ogrodach.
ogród
Admin: ChodHound
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ogród zimowy – zielona przestrzeń o każdej porze roku

Lubisz przebywać w otoczeniu roślin? A może pragniesz patrzeć na zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance gorącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...
ogród
Admin: Randy Son Of Robert
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym ekologicznie nawozić ogród?

Bardzo dużo osób, którzy są szczęśliwymi posiadaczami przydomowych ogrodów bierze pod uwagę rezygnację z wykorzystania nawozów sztucznych. Co wówczas trzeba stosować w naszych ogrodach zamiast nich? Już od jakiegoś czasu wśród ogrodników-amatorów istną furorę robi mączka skalna.

Nowe rozwiązania na działkach

Pielęgnowanie małego ogródka i sam ogród jest tu świetnym rozwiązaniem. Pielęgnowanie pomidorów i podlewanie kwiatów nie potrzebuje sprawności, a daje realne dobrodziejstwa – zarówno dla formy duchowej i cielesnej staruszka, jak i dla jego finansów. I tak jest właśnie w Polsce - generalnie ogródki mają ludzie starsi. Jeśli posiadasz rodzica albo dziadka, który uwielbia pielęgnację swoich owoców działkowych, powiedz mu, żeby zalogował się na sieciowy portal ogrodniczy.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.