Choroby roślin
drewno
Admin: Maciek Krol
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak funkcjonalnie zabezpieczyć posiadane drewno przed pasożytami?

Każdy z nas dobrze wie, że drewno jest jednym z materiałów, jaki w naszym życiu znajduje niebywale okazałe zastosowanie. Jest ono przez nas używane zarówno, jako materiał do budowy domu, ale i też jako istotny surowiec na bazie, jakiego powstają meble. Jednym słowem jest niebywale popularne i równocześnie odporne tworzywo.
Wiejski ogród
Admin: ChodHound
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/

Co zrobić, aby trawa w ogrodzie była dorodna?

Trawa powinna być śliczna, sprawiająca, że niejako dosłownie cały ogród będzie promieniał. Zresztą nie ma najmniejszego sensu wspominać o tym, bo definitywnie każdy właściciel ogrodu doskonale wie jak niesamowicie ważne jest to by nigdy nie sądzić, iż sytuacja jest nieco odmienna.
Oczko
Admin: cliff1066
Podpatrzone na: www.flickr.com

Oczko wodne - zakładanie oczka wodnego

Jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodowych jest oczko wodne. Pomimo, iż jego założenie i utrzymanie w idealnej formie wymaga wielu wysiłków, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ stanie się magicznym miejscem relaksu. Zanim przystąpimy do wykonania, najpierw musimy zaplanować jego kształt i głębokość oraz miejsce, w którym będzie się znajdować.
ogród
Admin: e-ogrody.com

Pielęgnowanie drzew liściastych lub szpilkowych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych osób, które uwielbiają spędzać czas na otwartym powietrzu. Owo zajęcie jest przyjemne, jeżeli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie roślin twardolistnych lub grabienie liści jesienną porą to czynności, które kojarzyć się mogą z odprężeniem. Panowie, którzy pracują umysłowo wręcz marzą o tym, aby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet zalecany.
Rabata jednobarwna
Admin: Coy!
Podpatrzone na: Coy!

Środki chemiczne niesamowicie polecane na rynku

Producenci prześcigają się w tworzeniu wyszukanych mieszanek, co mają spełniać swoje zadanie doskonale. Wybierając muchozol, decydujemy się na produkt, który stuprocentowo spełni wymogi. Wskazany jest przez wielu szczęśliwych użytkowników, którzy doceniają precyzję oraz bezpieczeństwo. Warto zwrócić szczególną uwagę na niesamowicie atrakcyjne ceny oraz bezsprzecznie doskonałą wydajność. Producent zapewnia spełnienie oczekiwań oraz zgodność produktu z opisem.
fototapety kwiaty
Admin: DA

Kwiatowe przyozdabianie

Chcąc ożywić swoje mieszkanie warto pomyśleć nad roślinami w domu. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jeśli nie przepadamy za zbyt dużą ilością kolorów, idealnym wyborem będą rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
kwiaty w ogrodzie
Admin: Rob Bertholf
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Piękny, wiosenny ogród? Sprawdź, w jaki sposób go pielęgnować

Wiosną wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił i zapału do podejmowania nowych czynności, z chęcią spędzamy czas na dworze i czujemy się szczęśliwsi. Również ogrody zaczynają rozkwitać, zarazem domagając się zabiegów pielęgnacyjnych, aby wspaniale wyglądać oraz cieszyć nasze oczy w czasie wiosennych, a później letnich przechadzek. Co w takim razie powinniśmy zrobić, aby nasz przydomowy ogródek był ogrodem marzeń?
Ogród jesienią
Admin: wickenden
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród prezentował się zdrowo cały rok

Każdy niedoświadczony ogrodnik, lub ten z dłuższym stażem, pragnie by jego ogród wyglądał okazale cały rok. Cały czas myśli, jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni, jak uporać się ze szkodnikami, czy też jak rozplanować najładniejsze kwietne rabaty.
Zwłaszcza, iż wiosna coraz bardziej zdecydowanie zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą z pozostałych pór roku – daje ogrodnikom największą radość. Obserwujemy, jak co roku obraz naszej działki co roku wygląda inaczej, fascynując nas przy tym i zadziwiając.
Ławka w parku
Admin: Herry Lawford
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Wyposażenie ogródka

Ogród latem to istotne miejsce dla nowoczesnego człowieka, pozwala się zrelaksować, jak także wykonać dodatkowe prace ogrodowe, bez których sporo osób nie może się obejść. Mimo to posiadanie ogródka potrafi czasem sprawiać pewne kłopoty.
nasiona

Po co zaprawiać nasiona przed zasiewem

Proces zaprawiania ziaren, nazywane też bejcowaniem , dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez wielkie przedsiębiorstwa produkujące żywność na handel. By zbiory były zdrowe oraz urodzajne do siewu należy użyć zdrowego materiału roślinnego. Nie bez znaczenia jest również jakość gleby a także nasion, które mogą zamieszkiwać grzyby, wirusy i bakterie, które zaczynają atakować roślinę już na etapie kiełkowania.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.