Najnowsze treści w serwisie
Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Admin: Betafence
Podpatrzone na: Betafence

Zagrożenia dla ptaków

Jeśli jesteś człowiekiem uczulonym na kwestie ekologiczne i pragniesz wesprzeć zwierzęta, jest pewna rzecz, którą możesz przedsięwziąć. Spory postęp techniczny przyniósł światu mnóstwo bezcennych rzeczy, to niezaprzeczalny fakt. Lecz powinno się w tej chwili dopisać – światu człowieka. Gatunki cierpią przez szkodliwe zanieczyszczenia z gospodarki.
Rybki w oczku ogrodowym
Admin: Mo Kaiwen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/

Aranżacja ogrodu

Za oknem deszcze, jednak to nie powód, by nie myśleć o przyszłych dniach. Ogród to rzecz, o którą trzeba dbać przez cały rok. Zimą jednak niewiele da się pielęgnować, mądrze przeznaczyć ten okres na zaprojektowanie wyjątkowej aranżacji na wiosnę.
ogród
Admin: ChodHound
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ogród zimowy – zielona przestrzeń o każdej porze roku

Lubisz przebywać w otoczeniu roślin? A może pragniesz patrzeć na zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance gorącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...
W sadzie
ogród
Admin: Randy Son Of Robert
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Czym ekologicznie nawozić ogród?

Bardzo dużo osób, którzy są szczęśliwymi posiadaczami przydomowych ogrodów bierze pod uwagę rezygnację z wykorzystania nawozów sztucznych. Co wówczas trzeba stosować w naszych ogrodach zamiast nich? Już od jakiegoś czasu wśród ogrodników-amatorów istną furorę robi mączka skalna.
Oczko
Admin: cliff1066
Podpatrzone na: www.flickr.com

Czym różnią się od siebie projekty oczek wodnych

Oczko wodne, które planujemy zbudować w swym ogródku czy też na działce musi być precyzyjnie zaprojektowane i przeanalizowane w każdym aspekcie. Oczko wodne musi mieć z góry ustalony rozmiar jak również format. Bez wątpienia rozmiar jest jedną z ważniejszych rzeczy. Przy jego określaniu na bok muszą iść estetyczne wymagania inwestora. Najważniejszą rolę powinny odgrywać tu aspekty konstrukcyjne.
Glebogryzarka Honda
Admin: Honda
Podpatrzone na: Honda

Efektowny trawnik – praktyczne porady ekspertów

Gęsta i zdrowa trawa jest prawdziwą ozdobą każdego domu i ogrodu. Osiągnięcie tego efektu wymaga wielu prawidłowo przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych przez cały sezon wegetacyjny. Prace rozpoczynamy po zakończeniu zimy. „Zalegająca pokrywa śnieżna nie sprzyja trawnikom, ponieważ nie przepuszcza tlenu, powoduje pojawianie się pleśni śniegowej i innych chorób grzybowych. Zatem wczesną wiosną powinniśmy poświęcić darni więcej uwagi, by wzmocnić jej witalność.” – wyjaśnia Lidia Tokarska, architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni i ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, prowadząca firmę wykonawczą Zielony Salon.
Zobacz także pozostałe wpisy: W sadzie
Zawilec gajowy
Admin: mwri

Kobiety

Pewne osoby utrzymują, że stereotypy związane z płcią nie oddają rzeczywistości, że są tylko wymysłem. I sporo osób, które parają się akademicko sprawą roli kultury to popiera. Można dojść do wniosku, że nie jest to kompletna prawda, lecz są sprawy, które niełatwo podważyć. Przedstawiamy najlepszy przykład: kwiaty.
działka
Admin: Eric Rayner
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Różne rezultaty dla wielbicieli pielęgnowania ogrodów, czyli jak prowadzić swój ogród.

Każdy z nas miał kiedyś marzenie o tworzeniu salonu, ogrodu i psa. W dzisiejszych czasach posiadanie pięknego ogrodu wymaga ogromna ilość pracy i opanowania. W dzisiejszych czasach, aby stworzyć piękny ogródek to nie lada zadanie specjalne.

Nowe rozwiązania na działkach

Pielęgnowanie małego ogródka i sam ogród jest tu świetnym rozwiązaniem. Pielęgnowanie pomidorów i podlewanie kwiatów nie potrzebuje sprawności, a daje realne dobrodziejstwa – zarówno dla formy duchowej i cielesnej staruszka, jak i dla jego finansów. I tak jest właśnie w Polsce - generalnie ogródki mają ludzie starsi. Jeśli posiadasz rodzica albo dziadka, który uwielbia pielęgnację swoich owoców działkowych, powiedz mu, żeby zalogował się na sieciowy portal ogrodniczy.
Zobacz także pozostałe wpisy: Drzewa owocowe
ogród wiosną
Admin: nakashi
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Mospilan to środek owadobójczy, wyjątkowo doceniany przez pracujących w sektorze rolniczym

Dla wszystkich konsumentów, którzy nie są w stanie pozbyć się raz na zawsze szczególnie uciążliwych owadów, jest wyjście. Niezastąpione środki ochrony roślin, które daje już teraz producent w rewelacyjnej cenie to potwierdzone szeregiem atestów rozwiązania. Mnogość możliwych zastosowań, przy stuprocentowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa, mogą przesądzić o sukcesie tej marki. Bezsprzecznie znakomite działanie, w zgodzie z obietnicami producenta, motywuje wiele osób do skorzystania z oferowanych opcji.
Ogród jesienią
Admin: wickenden
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród prezentował się zdrowo cały rok

Każdy amator- ogrodnik, lub ten z długoletnią praktyką, pragnie by jego ogród prezentował się okazale cały rok. Cały czas myśli, jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni, jak walczyć ze szkodnikami, czy też jak zaprojektować zniewalające swym widokiem kwietne rabaty.
Zwłaszcza, iż wiosna coraz zuchwalej zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą ze wszystkich pór roku – potrafi dać ogrodnikom największą radość. Możemy zaobserwować, jak po każdej zimie nasz ogród co roku wygląda inaczej, fascynując nas przy tym i zadziwiając.
chryzantemy
Admin: Dorcia

Jaki gatunek kwiatów wskazane jest sadzić naszym ogródku?

Każdemu z nas z pewnością zależy na posiadaniu atrakcyjnego ogrodu. Jest to bowiem element, który w istotny sposób wyznacza atrakcyjność naszego domu. W związku z tym sprawiamy wszelakie wysiłki, aby mógł on charakteryzować się obiektywnie dużą atrakcyjnością. Zdecydowanie najogromniejszy wpływ na poziom jego atrakcyjności ma dobór kwiatów ozdobnych jednak utrzymanie bujnej roślinności dookoła naszego domu jest z pewnością wyzwaniem trudnym i wymagającym. Pielęgnacja naszej roślinności musi być bowiem przez nas praktykowana regularnie i przy zastosowaniu odpowiednich środków ochronnych.
Zobacz także pozostałe wpisy: Winorośla
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.