Chryzantemy doniczkowe: jak je uprawiać, by móc cieszyć się pięknymi kwiatami?

Chryzantemy należą do roślin, których pełnia kwitnienia przypada na koniec lata. Pomimo swojej urody nie są zbyt popularne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzone są tak naprawdę z kwiatami, które kupujemy na dzień Wszystkich Świętych, aby móc później przystroić nimi miejsca spoczynku naszych zmarłych. Aktualnie trend ten zaczyna się powoli zmieniać. Kwiatami w doniczkach dekorujemy swoje balkony, tarasy czy inne miejsca, wedle uznania.


Na kontynencie europejskim te piękne kwiaty zaczęto uprawiać stosunkowo późno, bo dopiero w XVIII wieku. Naturalnym środowiskiem, w którym można je spotkać są obszary Chin, Mongolii , Japonii oraz Korei. Chryzantema doniczkowe, która jest jednym z typów chryzantem jest wymagające w uprawie, to właśnie dlatego zdecydowana większość tych roślin jest hodowana przez wykwalifikowanych ogrodników - . Uprawa chryzantem doniczkowych jest możliwa tylko i wyłącznie w w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Aktualnie ogrodnicy proponują nam bardzo duży wybór tych niezwykłych kwiatów. Aktualnie chryzantema doniczkowa to już nie tylko rośliny o białych kwiatach. Barw oraz kształtów kwiatów wskazać można całe mnóstwo. Bez trudu zakupimy je w kolorze miodowym lub czerwonym.

Pamiętaj, że masz możliwość odnaleźć informacje na ten wątek, zatem kliknij w link oraz przeczytaj tu (www.hurtowniaogrodzenia.pl/) wiadomości, które będą Ci konieczne.

Zapewne to tak naprawdę będzie powodowało, że naprawdę chętnie ozdabiamy nimi w jesienne miesiące tarasy, balkony oraz ogrody.
kwiatek
Admin: Lukas Martini
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Uprawa chryzantem polega tak naprawdę na zapewnieniu im prawidłowych warunków. Będą kwitły ślicznie, jeżeli będziemy w stanie zapewnić im dość słoneczne miejsce. Chryzantemy doniczkowe mają ogromne wymagania jeżeli chodzi o wilgotność - zerknij tutaj. Ziemia w doniczce nie może zbyt mocno przeschnąć, ale nie może być także bardzo nasączona. Z tego powodu bardzo ważne jest, by sadzić je w pojemnikach, które mają w spodniej części otwory odpływowe, przez które będzie wyciekać woda.

Chryzantemy doniczkowe to rośliny jednoroczne, nie trzeba wydawać pieniędzy na nawóz. Czas kwitnienia tych roślin jest niezwykle różny i zależy od rodzaju. Najkrócej kwitną zwykle dwa tygodnie, ale są także odmiany, których okres kwitnienia jest o wiele dłuższy i wynosi aż trzy miesiące. Jeśli chcemy, by zakupione chryzantemy przez długi czas wyglądały naprawdę pięknie, musimy usuwać bardzo delikatnie kwiatki które już uschły. Stymuluje to roślinę do trwającego nadal kwitnienia. Chryzantemy to rośliny, które nie są łatwe w uprawie. Warto jednak włożyć w nią sporo pracy.
2023-11-16 14:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.