Jakiego rodzaju elementy mogłoby zawierać musli dla koni i dlaczego należałoby nim karmić naszego konika?

Jeżeli uważasz, że aktualnie konie wciąż karmione są jedynie przy pomocy zwykłego siana, to raczej czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez swoją osobę wiadomości.
Kotek
Admin: Rain Man
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Czy nie lepiej byłoby karmić te wspaniałe zwierzęta za pomocą o wiele lepszej oraz bardziej zbilansowanej karmy?


Dla przykładu nawet trochę podobnej do tej, jaką my powinniśmy jeść na śniadanie? Naturalnie skład takiego pożywienia byłby inny niż dla człowieka, lecz wciąż zapewniałby wszystko to, co byłoby dla konia idealne. Idealnym przykładem tego typu żywności jest musli dla koni, jakie zawiera m.in. siano z lucerny, płatki jęczmienne i kukurydziane i gwarantujące idealne trawienie łupiny z nasion lnu. W takiej karmie nie występuje owies, lecz zamiast tego jest tam duża zawartość węglowodanów, która służy optymalizacji wytrzymałości podczas treningów. Posiada też wpływ na przybieranie na wadze. Z kolei lucerna może zaopatrzyć konie (szerzej w portalu https://nadwigrami.pl/) w bardzo bezcenny i wysokowartościowy wapń.


Podobnie jak w przypadku musli dla ludzi, taka karma dla koni także wymaga odpowiedniego dawkowania. W wypadku kucyków czy też koni młodych, wystarczy tylko od 100g do 250g musli, natomiast w przypadku koni rekreacyjnych dawkowanie powinno liczyć od 300 do 600 g dziennie. Znacznie większych dawek potrzebują konie (rozwinięcie tematu - Stajnia Iskra - ciekawy serwis) wyścigowe, ponieważ w ich wypadku powinno to być aż 15 kilogramów musli dziennie.
Wspomniane musli oferowane jest w opakowaniach o wielkości 20 kg i zawiera poza tym niacynę A, D3, E oraz żelazo, cynk czy też selen i wapń. Karma ta stanowi zatem idealne źródło niezbędnych do poprawnego funkcjonowania należącego do nas konia witamin oraz różnych elementów mineralnych.
2018-10-05 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.