Jakim surowcem jest winyl oraz czym cechują się podłogi winylowe?

Te podłogi są wyprodukowane z paneli, które mają kilka warstw winylu. Stanowi on główny rdzeń i drobno drukowaną warstwę ozdobną.


Podłogi winylowe, które układamy z paneli winylowych, są to niezwykle odporne podłogi.
Panele mają wielkość zwykłych paneli, zatem imitują szerokość deski drewnianej. Każdy z paneli układa się oddzielnie na podłogę, tak jak robi się to przy zwykłych panelach albo deskach. Posiadają one niezwykle niewielką grubość i standardowo jest to od trzech do siedmiu mm zależnie od wytwórcy. Dostępność tych paneli jest coraz większa. Wszystkie podłogi winylowe łączy sposób, w który jest zabezpieczony dekor. To zabezpieczenie to powłoka winylowa. Winyl jest to materiał, który jest bardzo wytrzymały na ścieranie oraz zarysowania. Jest także elastyczny. Zaznaczyć należy, że powierzchnie winylowe niezwykle wielokrotnie się tłoczy, aby były uwypuklone zalety estetyczne dekorów. Robi się również to po to, aby możliwe zarysowania były w mniejszym stopniu zauważalne. Panele winylowe odróżniają się na pierwszy rzut oka dekorami. Niektóre z podłóg mogą wiernie naśladować dąb, jesion albo drewno egzotyczne. Są także tego typu panele, które imitują kamień.


Pistolet natryskowy
Admin: WAGNER
Podpatrzone na: WAGNER


Jednak prawdziwa różnica, to różnica w konstrukcji paneli. Możemy dziś spotkać panele, które są zbliżone budową do paneli laminowanych.

Chcesz zobaczyć inne równie pomocne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj pryzma pomiarowa, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Bazą
takich paneli jest płyta HDF i przez to podłogi są stosunkowo grube. Tego typu panele posiadają wbudowane dwie powłoki korka i z tego też powodu te panele są cieplejsze i cichsze niż panele laminowane. Powłoka dolna korka spełnia rolę zintegrowanego podkładu i z tego też powodu nie ma potrzeby używania pianki ani podkładowego korka. Inny typ paneli winylowych, to mogłyby być panele zbudowane na bazie kompozytu. Nie mają one w swoim składzie płyty HDF ani korka.
Są one niezwykle cienkie oraz zazwyczaj nadają się do modernizacji pomieszczeń. Dzięki swej wytrzymałości na ścieranie i zarysowania, panele winylowe sprawdzą się niemalże w każdym miejscu.
2023-07-05 12:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.