Jak efektywnie skorzystać z uroków wody w upalne dni oraz zimową porą w najbliższej przestrzeni?

Woda spełnia ożywczą rolę w ciepłe dni. W chłodne dni, właściwie nagrzana, jest w stanie rozgrzać wychłodzone ciało. Opłaca się zatem wykorzystać jej uroki w każdym sezonie.
Basen przy domu
Admin: B.M. Polska Sp. z o.o.
Perspektywa pływania pod gołym niebem w pobliskim przydomowym ogródku jest marzeniem wielu osób. Z tego powodu projektowanie basenów ogrodowych stało się popularnym działaniem (dodatkowe informacje na stronie www). W trakcie tworzenia tego typu projektu należy zwracać uwagę na właściwe położenie dla kąpieliska. Miejsce to winno być dobrze nasłonecznione. Najlepiej, aby było z daleka od wszelkich drzewek i roślin. W zależności od upodobań klienta, basen może być zrobiony na równi z podłożem lub wystawiony ponad ziemię. Wówczas wykańczany jest odpornym na wilgoć drewnem lub płytkami ceramicznymi.

Sprawdź też

Czy interesują nas projekty basenów? Czytaj na ten temat więcej

sauna
Admin: Hotel Arthur
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sauny znacznie częściej zjawiają się w naszych domach

Coraz częściej staje się tak, że jeżeli ktoś jedynie ma wystarczającą przestrzeń, to namyśla się, czy nie robić własnej prywatnej sauny, lub basenu. Taka perspektywa okazuje się być niesamowicie nęcąca, gdyż wtenczas możemy z nich wykorzystywać ciągle, jeżeli jedynie najdzie nas na to ochota, bez konieczności wyjścia z domu. Dlatego jeśli posiadamy odpowiednio wiele przestrzeni, to należy się zastanowić nad wykonaniem czegoś takiego, bo może to okazać się świetny sposób na zrelaksowanie się.


Projektowanie (zrealizowane projekty ogrodów) basenów powinno polegać również na uporządkowaniu całej przestrzeni wokół kąpieliska. Otoczenie winno być wyłożone odpowiednimi antypoślizgowymi panelami. Gwarantują one bezpieczeństwo użytkowania. Na mroźną porę opłaca się zaopatrzyć się w domową saunę. Aby zapewnić sobie zbawienny relaks i wygodę warto ją dobrze zainstalować. Łaźnię można postawić w jednym z pokoi, na przykład w sypialni.

wnętrze sauny
Admin: Hotel Arthur
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Doskonałym miejscem na saunę jest również łazienka. Często popełniane pomyłki przy projektowaniu łaźni dotyczą wentylacji. W trakcie instalacji trzeba ściśle odnosić się do tego, co producent saun zawarł w instruktażu. Niewłaściwa wentylacja jest w stanie spowodować zawilgocenie pomieszczenia, a w skrajnych sytuacjach przegrzanie się elementów w środku sauny, a nawet może wywołać pożar. Producent saun jasno podaje jaka musi być przestrzeń dookoła ścianek sauny, aby powietrze mogło swobodnie przechodzić i krążyć w pomieszczeniu. Między ścianami a obudową łaźni winien pozostać co najmniej kilkucentymetrowy odstęp. W domowych łaźniach starczy wymiana powietrza przez uchylanie drzwi od pomieszczenia oraz istniejąca w danym miejscu wentylacja grawitacyjna.

Warto więc w każdym sezonie korzystać z uroków wody. Latem z pewnością zapewni orzeźwienie. Zimową porą w postaci łaźni odpręży i poprawi samopoczucie.
2019-02-02 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.