Od czego zależy wielkość granulatu paszy?

W celu ujednolicenia i zagęszczania paszy przeprowadza się tzw. granulowanie, czyli jej rozdrabnianie. Powstają wtedy śruty zbożowe albo mieszanki paszowe. Do przeprowadzania takiej czynności wykorzystuje się Urządzenia pod nazwą granulatory.


tankowanie paliwa
Admin: Robert Couse-Baker
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Granulowanie to w praktyce postać aglomeracji ciśnieniowej pasz. Taka obróbka pozwala na magazynowanie karmy przez o wiele dłuższy czas. Następną mocną stroną wykorzystywania takiej techniki jak granulowanie pasz, to duże zwiększenie skuteczności jej dozowania. Ponadto granulowanie ma znaczny wpływ na strawność takiego pożywienia, a zawarta w granulacie para ma także wpływ na częściową sterylizację karmy. W praktyce ciśnieniowe granulowanie to taki proces, w którym poddawany rozdrobnieniu materiał pod wpływem działania sił wewnętrznych i zewnętrznych ulega zagęszczaniu. Otrzymany wtedy produkt może uzyskać wcześniej określoną geometryczną formę. Jest to dość często używana postać karmy. Granulat (granulat styropianowy) dzięki procesom fizycznym, posiada lepsze właściwości.


Listwy i taśmy maskujące
Admin: PR Solution
Podpatrzone na: PR Solution


Sprawdź też

Który klimatyzator zakupić zamieszkując w bloku?

Biznesmen
Admin: businessforward
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czym warto się kierować przy doborze klimatyzacji do swojego mieszkanka?


Jaka zatem będzie najlepsza klimatyzacja do mieszkania o niewielkich rozmiarach? Przystępując do doboru klimatyzatora, musimy przede wszystkim ustalić, czego oczekujemy od przyrządu jak też ile gotowi jesteśmy zapłacić.


Na przebieg procesu aglomeracji oraz na jakość uzyskanego granulatu ma wpływ wiele czynników, które są związane ze składem chemicznym zagęszczonego w ten sposób materiału czy też jego budowę biologiczną. Taki proces granulowania paszy opiera się na zagęszczaniu surowca roślinnego. Pożądaną konsystencję granulat otrzymuje dopiero wtedy, gdy w granulatorze zostanie wytworzony opór, który wywodzi się od tarcia między kolejnymi porcjami surowca i wewnętrznymi ściankami komory roboczej. Liczba dziur w matrycy wynosi od kilku setek do nawet kilku tysięcy.


Od tego czynnika zależy wielkość produkowanego granulatu. Cena takiego granulatora może wynieść kilka tysięcy złotych, przy czym na rynku istnieją naturalnie narzędzia używane, które są zauważalnie tańsze.
2023-06-25 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.