przepisy w budowlance

Jeżeli kupujemy lub stawiamy dom powinniśmy wiedzieć jakie prawo nas obowiązuje. Jest to ważne, ponieważ każdy dokument podpisywany przy podejmowaniu inwestycji budowlanych powinien zgadzać się z przepisami. Kiedy już dostaniemy wszelkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, kiedy zabieramy się do budowy. Dobrze jest zorientować się w jaki sposób powinna być spisana umowa o roboty budowlane. Bezwzględnie musimy ją podpisać z ekipą.
Prawo
Admin: controlarms
Podpatrzone na: www.flickr.com
Oczywiście, bywa tak, że firmy budowlane chcą pracować bez umowy, lecz nie dajmy się do tego przekonać. Tylko odpowiednio skonstruowana umowa ochroni nas przed różnego rodzaju wpadkami, wymaga od ekipy budowlanej wykonania prac z najwyższą starannością i daje nam podstawę do reklamacji i likwidacji ewentualnych usterek. Jeżeli ekipa budowlana nie chce zawrzeć umowy - powinniśmy poszukać innej. Nie ma co ryzykować, w szczególności przy tak dużej inwestycji jak budowa domu.

Oczywiście odpowiednią umowę musimy zawrzeć, jeśli chcemy zatrudnić ekipę do wyremontowania mieszkania kupionego na przykład od dewelopera. To niezwykle istotne nie tylko ze względu na ewentualnie poprawki we wnętrzach, ale też na bezpieczeństwo robotników remontowych.

Sprawdź też

Opis tworzyw uszczelniających - sprawdź informacje

dom - fotka
Admin: Mike Steele
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Właściwa konstrukcja, również niezbyt złożonego urządzenia, jest bardzo istotna. Gdyż nieduże niedoprecyzowanie może skutkować, w momencie długotrwałego używania przedmiotu, do ogromnych zniszczeń. Jednym z tworzyw, które są bardzo istotną częścią składową wielu urządzeń nas otaczających, są uszczelki. Jednak jedna innej nie jest równa, możemy korzystać z prostych, gumowych surowców, jak i tych bardzo zaawansowanych z materiałów poliwęglanowych.


Własność mieszkania Kiedy kupujemy dom istotne jest również prawo własności nieruchomości. Pamiętajmy, że jedynym dokumentem stwierdzającym naszą własność mieszkania jest umowa kupna/sprzedaży w postaci aktu notarialnego. Umowa przedwstępna z deweloperem nie jest takim dokumentem, nawet jeśli została zawarta w formie aktu notarialnego.

Jeśli prawo inwestycji budowlanych jest dla nas niejasne czy zbyt skomplikowane powinniśmy skorzystać z porady prawnika. Nie jest to bardzo kosztowna usługa, a zyskujemy pewność, że zawieramy umowę bez żadnych kruczków. Zwykle mieszkanie czy dom (zobacz montaż kotwy) to duży wydatek, więc powinniśmy dołożyć sił, żeby umowa była skonstruowana z najwyższą starannością i z zachowaniem przepisów.

Sprawdź co podpisujesz Firmy budowlane czy deweloperzy zawierają bardzo dużo różnego typu umów i mają na pewno swoje wypracowane wzory. Zawsze jednak należy umowę spokojnie przeczytać i najlepiej skonsultować z adwokatem. Nie dajmy się omamić zdaniem, że „to zwykła umowa”. Zawsze musimy mieć pewność, że umowy są zgodne z prawem.
Admin: Rufus
2023-05-08 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.