Jak zdołamy wysuszyć wilgotne mury starych domków?

Kłopot z zawilgoconymi ścianami pojawia się w wielu budynkach, zarówno w budownictwie zabytkowym, jak również nowych domach.


Powodem bywa degradacja izolacji bądź błędy wykonawcze.


Prócz tego zwilgotnienie ścian wynikać może z wpływania czynników zewnętrznych, takich jak przykładowo: opady atmosferyczne, zalegająca w gruncie woda (zobacz ciecie strumieniem wody) i wilgotność: kondensacyjna jak też higroskopijna.


Sprawdź też

Co produkujemy z wytrzymałej stali

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Admin: bgeissl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
Czyli o tym, z jakiej stali tworzy się dziś maszyny do trudnych zastosowań przemysłowych.

Założę się, że każdy z nas oglądał z pasją program ekstremalne maszyny na discovery Channel. Jeśli jednak nie pamiętacie tej, co jak co leciwej już serii, pozwolę sobie na krótkie przypomnienie.


okna
Admin: OknoPlus
Podpatrzone na: OknoPlus


W jaki sposób dziś przeprowadza się osuszanie budynków? Ażeby podołać kłopotowi zawilgoconych ścian, bez potrzeby naruszenia konstrukcji domu i skuwania tynków, współcześnie stosuje się metodę, która polega na zrealizowaniu czy też odtwarzaniu poziomej izolacji poprzez iniekcję. Zasada owa polega na szprycowaniu odpowiedniego płynu w głąb ściany, który w po jakimś czasie się krystalizuje, zatykając kapilary jak też hamując podciąganie wilgoci. Najlepsze wydaje się być suszenie naturalne, zatem przewietrzanie domu. Niestety, potrwać może to wiele dób, szczególnie że pogoda nie za każdym razem pozwoli na wietrzenie pomieszczeń. W wielu wypadkach niezbędne może okazać się więc skorzystanie z urządzeń mechanicznych, które niewątpliwie przyśpieszają cały proces. W lecie, kiedy temperatury na zewnątrz są wysokie, warto korzystać z wentylatorów, jakie z pewnością przyspieszą naturalny obieg powietrza. W nieco zimniejszych czasach warto włączyć Urządzenia grzewcze - mogą to być kaloryfery czy też dodatkowe ogrzewacze.


Dmuchawy też będą musiały zostać włączone, ażeby powietrze mogło być bez przerwy skutecznie wymieniane. W przeciwnym wypadku temperatura w środku będzie nadto wysoka, co może doprowadzić do wypaczenia mebli.
2023-02-23 16:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.