Czy do otworzenia tartaku byłyby konieczne odpowiednie zezwolenia?

Do najważniejszych polskich produktów eksportowych, na pewno zalicza się drewno. Statystyki mówią, że ok. 70% tego surowca z rodzimych tartaków trafia do zagranicznego klienta.


I to dlatego, że dużą część klientów tartaków stanowią klienci spoza naszego kraju, zyski właściciela w dużym stopniu są zależne od funkcjonującej sytuacji na zagranicznych rynkach i od wahań cen notowań obcych walut. To natomiast sprawia, że nie w każdym przypadku otworzenie tartaku jest opłacalne. Tu należy wspomnieć, że w Polsce funkcjonuje ok.

Czy uzupełniające materiały odnoszące się do omawiany tu kwestii będą dla Ciebie wartościowe? Jeżeli tak, kliknij ten link - to wiarygodne omówienie (https://lapppoland.lappgroup.com/produkty/katalog/zlacza-przemyslowe.html).

kilku tysięcy takich zakładów i niemalże wszystkie prosperują bardzo dobrze. Dla właściciela tartaku o wiele bardziej znaczącym kłopotem jest brak możliwości dalszego rozwoju firmy przez wzgląd na zastoje w branży, które są wywołane różnego rodzaju niepokojami na rynkach za granicą. Korzystną z kolei informacją będzie to, że każdy może bez trudu i szybko założyć tartak, gdyż nie są wymagane jakiekolwiek specjalne pozwolenia.


Sprawdź też

Jakie istnieją nowe oraz ciekawe metody prezentacji nieruchomości?

biuro nieruchomości białystok
Każdy co jakiś czas chce jakiegoś rodzaju zmiany. Nieraz są to pewne małe kwestie, np. zmiana odcienia paznokci czy ubrania.


mieszkanie na sprzedaż Wrocław
Admin: Torsten Maue
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


kuchnia
Admin: KAM
Podpatrzone na: KAM


Niezbędny okaże się choćby używany trak, który kosztuje na ok. 10 000 złotych. Druga bardzo istotna kwestia to dobra lokalizacja. Trzeba brać pod uwagę, że tartak powinien być zlokalizowany w pobliżu znacznego kompleksu leśnego. Jeśli tak zrobimy, nie będą dokuczały nam przerwy przy dostawach drewna. Co istotne osoby, które mają już tego typu działalność, mogą mieć nadzieję na różnorodne dotacje. Dla ludzi bezrobotnych istnieje pomoc z UP, dla pozostałych chociażby fundusze z RPO.


Ponadto tartak powinien posiadać odpowiednie magazyny, obrabiarki do drewna, traki, korowarki oraz reduktory napływów korzeniowych. Naturalnie nie wszystkie te przyrządy są konieczne od razu.
2023-06-18 12:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.