Z jakiego powodu warto zainwestować w systemy tryskaczowe?

Posiadacze domów wolnostojących wielokrotnie zastanawiają się, jakie systemy PPOŻ są najbardziej efektywne oraz zarazem wydajne.


Od razu do głowy przychodzą systemy tryskaczowe, które są często stosowane w budynkach użyteczności publicznej.




Wkład kominkowy


Tryskacz
Admin: SwedeCenter
Podpatrzone na: SwedeCenter


Podczas planowania domu dodanie w nim zabezpieczeń PPOŻ jest bardzo łatwe. Tryskacze wykorzystujące miedziane przewody gwarantują bezpieczeństwo, ponieważ same również są bezpieczne. Nie są one palne i mogłyby wytrzymać ogień, a jest to jedna z wielkich zalet. Instalacja systemu tryskaczowego w stosunkowo starym budynku również nie sprawia żadnych znaczących kłopotów. Automatyczne systemy tryskaczy mają znaczną przewagę nad systemami alarmowymi PPOŻ, ponieważ nie tylko są w stanie wykryć pożar, ale też natychmiast zaczną go gasić. Tryskacz jest uruchomiony w rezultacie osiągnięcia określonej temperatury, która zazwyczaj wynosi 30 stopni powyżej największej temperatury danego pomieszczenia oraz podaje wodę w tamtym miejscu, w którym został wykryty ogień.

Jeżeli poszukujesz czegoś szczególnie porywającego na przedstawiany w tym poście temat, to kliknij i sprawdź tekst (http://awarie24h.com/aktualnosci/kanalizacja-hydrodynamiczna-jak-wykonujemy-jej-czyszczenie) wspomnianego materiału.

Tryskacze są w stanie roztwierać się jedynie w okolicy miejsca wystąpienia pożaru.


Z tego powodu, że reagują one na temperaturę, często jeden tryskacz lub nawet 2 tryskacze mogłyby wystarczyć do ugaszenia małego pożaru. Należy też dodać, że interwencjom straży pożarnej często towarzyszą duże straty spowodowane przez wodę. Tryskacze z kolei są uruchamiane wyłącznie wtedy, gdy wyłania się tego typu potrzeba. Systemy tryskaczy mogłyby być wyprodukowane przy zastosowaniu miedzi, która jest materiałem stosunkowo miękkim o bardzo charakterystycznej łososiowo - różowej barwie.




W związku z powietrzem bardzo prędko powleka się zabezpieczającą cieniutką warstwą tlenku, która zapobiega pojawieniu się dalszych reakcji. Miedź, która jest narażona przez długi czas na działanie wilgoci, może wytwarzać powłokę, która nazywana jest jako patyna oraz ochrania ona tego typu metal przed korozją.
2023-06-22 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.