Jak szybko nabyć odpowiednie rzeczy dla naszych gryzoni?

Zwierzaki domowe to nie tylko pies czy kot. Ale bardzo wiele ludzi posiada w domu również gryzonie. Jeszcze parę lat temu nie były to zwierzęta nazbyt popularne, jednak okazuje się, że także one mogą być wiernymi i niezwykle miłymi przyjaciółmi człowieka. Jeżeli zdecydujemy się na posiadanie gryzonia w mieszkaniu, powinniśmy zakupić też odpowiednie akcesoria, które pozwolą nam lepiej opiekować się naszymi zwierzakami, a także dostarczą im trochę rozrywki.
zwierzaki - chomik
Admin: Vilde Lauritzen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najistotniejsza sprawa to oczywiście klatka dla gryzoni (na ten temat także tutaj). Powinna mieć dużo przestrzeni, żeby nasz pupil mógł bez problemu się w niej poruszać każdego dnia. W klatce warto umieścić kilka ciekawych akcesoriów do zabawy, na przykład zabawki kong (tutaj więcej: ). Przyda się z całą pewnością także drapak.

Sprawdź też

Jaki wybrać lokalizator dla naszego czworonoga? Jakie są typy? Który jest szczególnie polecany?

biegnący pies
Admin: JakeCop
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
W rzeczy samej największym koszmarem właścicieli będzie ucieczka, przypadkowe zgubienie albo nawet porwanie ukochanego psa. Z pomocą w tego typu sytuacjach przychodzą najnowocześniejsze gadżety. Jeden bardzo pomocny - lokalizator gps pozwala bez trudu stwierdzić, w którym miejscu w określonej chwili znajduje się nasz pies.


Najłatwiej jest zrobić zakupy w sklepach internetowych, które zwykle zapewniają nam niezwykle urozmaicony asortyment, a dodatkowo najczęściej ceny w nich są znacznie niższe niż w typowych sklepach. Oprócz tego jest to bez wątpienia najlepszy sposób robienia zakupów. Karma, zabawki albo też innego rodzaju produkty zakupione w internetowym sklepie zoologicznym trafią od razu do nas.

drapak:
Mnóstwo osób nie wie, czy odpowiednim mieszkaniem dla gryzoni będzie klatka czy też akwarium. Zwierzak powinien posiadać własne miejsce, w którym będzie mógł zamieszkać. W głównej mierze należy zwrócić uwagę na to, czy klatka jest odpowiednio duża dla naszego zwierzaka. Powinien on swobodnie biegać, skakać, jak również poruszać się np. na kręconych kołach. Niezwykle istotne jest również, aby w klatce były konieczne pojemniki na jedzenie czy wodę.

Gryzonie to nazwa ogólna, ukryte jest pod nią mnóstwo rozmaitych gatunków. Klatka, jak również różne akcesoria muszą być dostosowane właśnie do gatunku a także wielkości posiadanego pupila. Najwięcej ludzi z gryzoni wybiera głównie chomiki, jednakże nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też m.in. szynszyle oraz szczury. Każde z tych zwierząt bardzo lubi zabawę, a jednocześnie potrzebuje mnóstwo ruchu każdego dnia. Warto zatem klatkę wyposażyć w różnego rodzaju akcesoria smycze dla psa do zabawy. Na rynku obecnie istnieje bardzo dużo różnorakich zabawek dla zwierząt, dlatego też każdy bez wątpienia odnajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.
2019-02-03 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.