Oświetlanie dopasowane do potrzeb użytkownika

Dlaczego do mojego domu zdecydowałam się nabyć diody LED? Przede wszystkim dlatego, że wykorzystując artykuły technik LED możemy oszczędzić na prądzie elektrycznym nawet do 90% w stosunku do tradycyjnej żarówki.


pomysł - żarówka
Admin: mattwalker69
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jest tak, gdyż żarówki LED w ogóle się nie ogrzewają, toteż energia w ich wypadku wykorzystana jest tylko do świecenia. Oprócz tego żarówki diodowe "żyją" daleko dłużej, bo mniej więcej 45 tysięcy godzin, nie są wrażliwe na drgania czy okoliczności atmosferyczne i nie zawierają metali ciężkich, dlatego są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia jak i dla środowiska.

Za radą pracownika sklepu postanowiłam że kupię żarówki LED MR16, bowiem zdołają one posłużyć jako wymienniki klasycznych żarówek halogenowych, działając pod napięciem 12 V. Wymiar żarówki - pięćdziesiąt milimetrów - czyni, że będą pasować do wszystkich typowych gniazdek halogenowych, w związku z tym nie musimy zmieniać wcześniejszych gniazdek.

Do pokoju zakupiłam żarówkę LED MR 16 - 7,5 W 100-250 V - a więc nowość 2014, która to posiada ociupinę brzuchatą, półprzeźroczystą osłonkę wykonaną z tworzywa sztucznego. Wydziela ona bardzo miękkie, o szerokim kącie padania światło. W owej żarówce Ledowej całkiem usunięto drgania światła. Jest doskonale skonstruowana, pasuje do każdej oprawki. Poza tym muszę powiedzieć, że prezentuje się ona pięknie w każdej lampie, zarówno przy włączonym, jak też przy wyłączonym świetle.

Żarówka diodowa LED G9
Admin: MAX-LED
Podpatrzone na: http://www.max-led.pl
Z kolei jeśli idzie o źródła światła do łazienki oraz kuchni, postawiałam na żarówki LED MR 16 model 36 SMD 12 V. To mocne, żarówki diodowe ciepłe, jedne z najmocniejszych żarówek rodzaju LED które możemy dostać w tej chwili na rynku. Zbudowano je z aluminium, zawierają wbudowane diody osłonięte szybką IP 44.

Dzięki temu są dosyć nieczułe na wilgotność, więc nadadzą się z powodzeniem także do łazienek czy kuchni. Zaś jako światło punktowe do lampki biurkowej, zastosowałam żarówkę ledową emitującą raczej zimne, białe światło, co w tym przypadku nie stanowiło żadnego problemu.

Muszę powiedzieć, iż jestem niesłychanie zadowolona moim wyborem w tejże kwestii, przede wszystkim z tej zmiany, iż dopiero co kupione żarówki nie emitują migotliwego światła, co niezmiernie męczy oczy, nie mówiąc o tym jak dużo oszczędzę kasy co także jest istotne. Podsumowując, technologia LED pozwala na sporą oszczędność prądu, jest ekologiczna również nadzwyczaj przyjazna w użytkowaniu.
2020-01-07 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.