Zdecyduj się na cudowne, klinkierowe ogrodzenie twojego domu

Planując nasz podjazd z pewnością zastanawiamy się z jakiego materiału zrobić ogrodzenie dla nowego domu. Wariantów jest wiele, zależnie od tego jakiego typu efekt chcemy osiągnąć oraz w jakim stylu utrzymany będzie nasz dom.


ogrodzenie
Admin: Chad K
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Często stosowanym rozwiązaniem są ogrodzenia (zobacz anotis) z klinkieru. Ten zaliczający się do ceramiki materiał jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne na przykład mróz czy też zanieczyszczone powietrze oraz nie porasta glonami. Płot z klinkieru nie potrzebuje częstej pielęgnacji, należy go wyczyścić przynajmniej raz do roku. Idealnym narzędziem do tego jest na przykład myjka ciśnieniowa, która szybko może poradzić sobie z zabrudzoną powierzchnią płotu. Klinkier jest dosyć uniwersalnym tworzywem i będzie dobry tak samo do nowoczesnych budynków i niewielkich dworków. Wybierając klinkier mamy do dyspozycji mnóstwo kolorów- od czerwonego do białego a także różną fakturę powierzchni, co zdecydowanie ułatwi nam dopasowanie materiału do barw naszego domu. Najszybszy do umycia będzie z pewnością gładki klinkier.

Murowanie z klinkieru wymaga wcześniejszego stworzenia solidnego fundamentu pod ogrodzenie - producent pustaków, cegieł i dachówek ceramicznych Wienerberger. Do wymurowania można używać profesjonalnych zapraw przeznaczonych tylko do klinkieru i spoiw zapobiegających gromadzeniu się niechcianej wody w szczelinach. Żeby wykonać ogrodzenie można wynająć firmę bądź spróbować sił samodzielnie. Klinkier doskonale wygląda z częściami z drewna czy też metali.


Często spotykane jest łączenie klinkierowych słupków z kutym ogrodzeniem. Jest to znane jako ogrodzenie ażurowe. Prezentuje się bardzo dostojnie oraz pasuje niemal do każdego budynku. Jeszcze lepiej wygląda w połączeniu z częściową bądź całkowitą elewacją domu z klinkieru. Dom oraz ogrodzenie utworzą razem spójną całość.

Warto zdecydować się na ogrodzenie z klinkieru, gdyż jest on uniwersalny a także wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. W porównaniu przykładowo do popularnego kamienia wapiennego jest o wiele trwalszym materiałem, szczególnie gdy chodzi o destrukcyjny wpływ opadów i zanieczyszczonego powietrza na materiał.
2023-06-14 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.