Jakim sposobem rzeczywiście efektywnie można zatroszczyć się teraz o bezpieczeństwo na drogach?

Niestety, każdego roku statystyki z krajowych dróg przerażają. Mimo wielu akcji społecznych uświadamiania kierowców oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego, liczba wypadków ciągle jest rzeczywiście duża, a wiele z nich to wypadki, które kończą się śmiercią. Jak w takim razie efektywnie zadbać o bezpieczeństwo na drogach?
bezpieczeństwo na drodze
Admin: Highways Agency
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, jazdę absolutnie trzeba dopasować do warunków pogodowych. To znaczy, że jeśli pada deszcz albo śnieg, widoczność jest ograniczona, trzeba zachować wielką ostrożność. Jest to zdecydowana podstawa, gdyż w przeciwnym wypadku naprawdę łatwo wpaść w poślizg oraz stracić kontrolę nad pojazdem. Polska zima niestety bywa szczególnie problematyczna. Zdarza się, że drogi są oblodzone, a poruszanie się po nich jest naprawdę trudne. W takich przypadkach wskazane jest ich posypanie piaskiem, jaki oddziałuje na przyczepność pojazdów. Naturalnie, to zadanie należy do lokalnych władz. Powinny one mieć pojemniki na piasek i jeśli tylko jest taka konieczność, od razu zarządzić jego równomierne rozsypywanie.

Masz chęć na nowe interesujące artykuły? Nie ociągaj się! Stworzyliśmy ich dla Ciebie dużo. Więc klikaj (https://www.maragency.pl/dmuchawy/dmuchawy-rootsa/) i ciesz się świeżymi treściami.

Często lód jest ukryty pod warstwą śniegu i to też trzeba mieć na względzie. W takim przypadku bowiem może się wydawać, że trasa nie jest tak śliska. Ponadto, władze powinny zainwestować w bariery drogowe (zobacz na stronie). Stanowią one najlepszą ochronę, między innymi oddzielając chodnik od jezdni. W ten sposób, nawet jeżeli kierowca straci panowanie nad samochodem, wpadnie na barierę, a nie wjedzie na chodnik, co mogłoby się wiązać z dużym niebezpieczeństwem dla osób, jakie nim przechodzą. Takie bariery są też powszechnie zakładane, chociażby na drogach w górach.


Sprawdź też

Pomysły na zadaszenie tarasu oraz balkonu

zadaszenie balkonu
Admin: Tomas Riehle
Podpatrzone na: Schϋco
Wypoczywając na tarasie dobrze mieć w zasięgu dłoni praktyczną oraz stylową osłonę, w jakiej cieniu możemy się ukryć w przypadku potrzeby.


Jeżeli nad lodżią nie wystaje daszek, pomyśleć należy nad innym sprytnym podejściem.

Auta
Admin: nakhon100
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czemu? Przeważnie ze względu na fakt, że w poślizgu samochód mógłby spaść w przepaść. Takie barierki są więc bezpieczniejsze. W dodatku, dosyć często zamieszcza się na nich na przykład podświetlane znaki ostrzegawcze, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się ostry zakręt, jaki mógłby nie być widoczny w nocy i po zmroku. Dzisiaj na rynku oferowany jest szeroki wybór takich barierek, które są produkowane z znakomitej jakości materiałów, cechujących się odpornością na czynniki atmosferyczne. Rzecz jasna, wybór określonych barierek musi być uzależniony przede wszystkim od tego, w którym miejscu dana barierka ma naprawdę stanąć.
2023-09-16 08:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.