Jak osuszyć dom? Porady

Wilgoć w murach jest dosyć szkodliwa dla konstrukcji domku - zmniejsza jego żywotność, niszczy tynk, a także ma niesprzyjający wpływ na zdrowie ludzkie.


Nim rozpoczniemy zwalczać wilgoć, warto dokładnie ustalić powody jej występowania.


biura w wieżowcach
Admin: John T Howard
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Najodpowiedniej się zwrócić z tym kłopotem do inżyniera budowlanego. Wilgoć dostać się może do struktury materiału budowlanego z paru potencjalnych źródeł. Pierwszym jest woda z opadów atmosferycznych, która ilościowo stanowi największe zagrożenie dla budowli. Podstawą ochrony domku przed opadami atmosferycznymi jest bez wątpienia szczelne pokrycie dachowe, dokładne zrealizowane blacharskie obróbki oraz dobry system orynnowania. Kolejnym, mało dostrzegalnym, jednakże wywołującym niemałe zniszczenia może być przedostawanie się wilgotności z gruntu. Podciąganie kapilarne wody gruntowej jest konsekwencją źle wykonanej pionowej albo poziomej przeciwwilgociowej izolacji fundamentów domu.


Sprawdź też

Skuteczne zapobieganie nadmiernemu przyrostowi ciśnienia w instalacjach - w jaki sposób to zrobić

instalacja
Admin: Lee Russell
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W armaturach grzewczych znaczącą rolę gra zapobieganie nadmiernemu przyrostowi ciśnienia. Kłopot ten rozstrzygają przeponowe naczynia wzbiorcze, dzięki jakim realna jest kompensacja rozszerzalności cieplnej wody. Naczynie wzbiorcze pełni parę funkcji. Nieodzowne jest dotrzymywanie ciśnienia w każdym miejscu instalacji przy uwzględnieniu dopuszczalnych dopuszczalnych granic. Ważne zostaje zapewnienie ochrony przed zbytnim wzrostem, albo spadkiem ciśnienia. Naczynie przeponowe wyrówna pojemność wody grzewczej w efekcie zmian temperatury. Nie mniej istotne zadanie to uzupełnianie ewentualnych drobniejszych niedoborów wody w instalacji.


osuszacze przemysłowe


Jedną z metod suszenia murów jest tak zwana elektroosmoza. Metoda ta polega na usuwaniu wilgotności za pomocą prądu stałego, przepływającego pomiędzy elektrodami ulokowanymi w ścianie. Fale elektromagnetyczne wywołują, iż ruch wilgotności odbywa się z góry na dół. Wilgotność sprowadzona zostaje do ziemi i ściany pozostają suche.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj u źródła, żeby mieć absolutną gwarancję, że wszelkie wiadomości zdobywane na takiej witrynie są wiarygodne.

Proces tenże może trwać w zależności od grubości a także typu ścian, od paru miesięcy do nawet trzech lat. Proces tenże możemy przyśpieszyć stosując przeznaczone do tego celu urządzenia.


Najogromniejszą moc będą mieć bez wątpliwości osuszacze przemysłowe. Wspomniana metoda nie będzie wymagać wykonywania żadnych roboty budowlanych, instalacja aparatów odbywa się w trakcie normalnej eksploatacji budowli.
2023-10-10 08:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.