Rodzaje rusztowań wykorzystywanych w przemyśle

W przemyśle stosuje się wiele rodzajów rusztowań. Każde z nich przystosowane są do innych celów, każde są nieco inaczej skonstruowane i mają oczywiście za zadanie jak najbardziej ułatwiać prace, do których się ich używa. Niezależnie od przeznaczenia rusztowania najczęściej robione są z dwóch materiałów. Popularne od pewnego czasu są rusztowania aluminiowe. Coraz częściej wypierają te zrobione ze stali, gdyż ważą mniej, a przez to prościej je transportować z miejsca na miejsce, co ma wielkie znaczenie dla każdej firmy budowlanej, czy świadczącej usługi konserwatorskie.
rusztowanie arad
Admin: arad.pl
Podpatrzone na: arad.pl
Stop, z jakiego są zrobione to tylko jeden wyróżnik rusztowań. Ponadto dzieli się je ze względu na zastosowanie. I tak, zależnie od tego, czy mają być wykorzystywane na małych powierzchniach wewnątrz budynku czy może do odnawiania zewnętrza. Tutaj znajdą zastosowanie dwa rodzaje.

Po pierwsze rusztowania elewacyjne. Jak sama nazwa wskazuje stosuje się je do odnawiania elewacji budynków. Ich pionową konstrukcję stanowią sztywne ramy między którymi instaluje się różnej wielkości pola. Najczęściej to żerdzie zakryte platformami z metalu lub deskami, choć coraz częściej odrzuca się drewno. Przykręcane metalowe platformy są dużo bardziej stabilne i bezpieczne.

Sprawdź też

Rodzaje rusztowań stosowanych w przemyśle

rusztowania
Admin: ARAD
Podpatrzone na: ARAD
W przemyśle wykorzystuje się mnóstwo rodzajów rusztowań. Każde z nich przystosowane są do innych celów, każde są nieco inaczej skonstruowane i mają oczywiście za zadanie jak najbardziej ułatwiać prace, do których się ich używa. Niezależnie od przeznaczenia rusztowania zwykle robione są z dwóch materiałów. Najpopularniejsze od pewnego czasu są rusztowania aluminiowe. Coraz częściej wypierają te wykonane ze stali, ponieważ są lżejsze, a przez to prościej je przewozić z miejsca na miejsce, co ma wielkie znaczenie dla każdej firmy zajmującej się budowami, czy oferującej usługi konserwatorskie.


W podobny sposób skonstruowane są rusztowania fasadowe. Miewają one także drabiny zamontowane między poziomami więc prace da się prowadzić na wielu poziomach równocześnie. To jest niezwykle ważne choćby dla konserwatorów zabytków. Na froncie budynku czasem jeden zdobiący element nad którym pracuje jedna osoba ciągnie się przez kilka metrów w pionie i przydatna jest opcja szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się pomiędzy platformami. Więcej na http://bautec-lodz.pl/

W pracach postępujących szybko i prowadzonych w pomieszczeniach doskonale sprawdzają się rusztowania jezdne oraz ogrodzenia. W bardzo wysokich pomieszczeniach, w których żadna drabina się nie przyda trzeba rozstawić rusztowanie. Gdy odbywa się tam zaledwie przykładowo odświeżanie ścian – toczy się to szybko i rusztowanie trzeba przemieścić. Aby nie trzeba było go rozkładać wykorzystuje się wspomniane rusztowania na kółkach. Naturalnie, kiedy stoi na nich jakaś osoba są odpowiednio zabezpieczone wspornikami i hamulcami, zatem stoją stabilnie. Możemy je jednakże przestawić błyskawicznie i bezpiecznie. W tego typu pracach rusztowania przejezdne oraz szalunki są niezawodne.

Bautec Łódź oferuje również usługi remontowe.
2018-06-22 14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.