Jaka musi być grubość murów zewnętrznych przy technice jednowarstwowej, a jaka przy dwuwarstwowej?

Po wylaniu fundamentu przychodzi czas na stawianie murów budynku. Surowców do konstrukcji ścian zewnętrznych jest niezwykle dużo. Każdy, kto wznosi budynek, zastanawia się który surowiec dobrać, żeby spełnił wszystkie jego oczekiwania.


Pomieszczenie przemysłowe
Admin: Steve Jurvetson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Do konstrukcji domów jednorodzinnych stosuje się najczęściej pustaki. Poza pustakami można też wykorzystać do budowy budynku pustaki ceramiczne, pustaki silikatowe czy komórkowy beton. Od tego, jaka ma być ciepłochłonnośc domu, ściany takie mogą być jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Wszystkie technologie są popularne oraz nie sprawiają ekipie budowlanej większych problemów wykonawczych. Należy dobrze wybrać wszystkie surowce oraz zatroszczyć się o właściwą ekipę budowlaną, jeżeli chcemy uniknąć pomyłki. Do budowy murów jednowarstwowych wykorzystywane są surowce ścienne o wysokiej termicznej izolacyjności. Mogłyby to być lekkie odmiany komórkowego betonu albo materiały z ceramiki poryzowanej. W polskich przepisach grubość ściany określona jest jako 40-50 cm.


Ściany dwuwarstwowe są najczęściej stosowaną technologią budowania zewnętrznych murów. Technika ta pozwala na wykorzystanie dowolnych materiałów na nośną ścianę, dzięki czemu można je dobierać zależnie od przeznaczonego na ten cel budżetu.

Nie czekaj! Jeśli interesuje Cię istotna treść (https://canadia.pl/kontakt/), to czym prędzej powinieneś wejść w poniższy link. Pod nim znajdziesz sporo precyzyjnych detali z nią związanych.

Technologia dwuwarstwowa zezwala na rozłożenie robót w czasie. Docieplenie domu można by zrobić, gdy dom ma już okna, a nawet wykończone wnętrze. Pamiętać należy, że w technologii takiej nie można ciągle zwiększać grubości ocieplenia. Jest bowiem niebezpieczeństwo pękania tynku oraz oddzielania się od podłoża. Jest coś takiego jak bezspoinowy system ociepleniowy. Polega on na przyklejeniu i zamocowaniu płyt termoizolacyjnych do muru.


Sprawdź też

W jaki sposób możesz spożytkować deszczówkę?

wiertarki
Admin: KRESS
Nad spożytkowaniem deszczówki do nawadniania roślin warto zastanowić się na działkach, na jakich jest bezodpływowy zasobnik na ścieki bytowe, bezużyteczny, od momentu kiedy ulicą przebiega kanał ściekowy.


Ów zbiornik (po przemyciu jak też odkażeniu) można przystosować do gromadzenia deszczówki, gdyż nie opłaca się wyjmować go z ziemi.


Na powierzchni wkleja się siatkę zbrojeniową ze szklanego włókna i wyrównuje się powierzchnię zaprawą klejową. Potem się ją gruntuje i na końcu kładzie się cienki ozdobny tynk. Ten sposób docieplenia można by stosować praktycznie na murach wierzchnich wykonanych ze wszystkich rodzajów materiału.
2023-06-20 09:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.