Charakterystykarodzajów grzałek mikanitowych. Dowiedz się na ich temat więcej.

Grzałki mikanitowe są przeznaczone do uplastyczniania materiałów sztucznych we wtryskarkach jaki i podgrzewania pewnych odcinków agregatów w przemyśle. Obudowa grzałki jest wykonana z blachy nierdzewnej. Jako element grzejny używa się taśmę oporową ułożoną w mikanicie.Istnieje pięć rodzajów grzałek mikanitowych: opaskowe, połówkowe, wewnętrzne, płaskie i kątowe.

heat
Admin: Miles Goodhew
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Grzałki mikanitowe opaskowe posiadają średnicę przeważnie od Ø20 w górę i szerokość do 500 mm. Na obwodzie w płaszczu grzałki otwory lub uchwyty potrzebne dla mocowania czujników temperatury jak również otwory i wyjęcia do odgazowania materiału albo jako miejsce na śruby regulacyjne. skręcanie to: wkręty od M3 do M5 albo śruby M6 razem z bolcami. W trudno dostępnych strefach agregatów w zależności od średnicy zastosowano sprężyny dociskowe. Grzałki te kreowane są na napięcia zwykłe albo obniżone. Jest możliwość zamontowania dodatkowej osłony termicznej.Grzałki mikanitowe połówkowe mają różnorodne promienie oraz szerokości. Zapięcie grzałek tworzone jest przez kołnierz odpowiedni do skręcania śrubami albo przez śruby M6 razem z bolcami. Całość grzałek połówkowych - dwie połówki może być instalowany z jednej strony za pomocą zawiasu. Przyłącze elektryczne zbudowane jest przeważnie ze śrub stykowych M5. Grzałki połówkowe mogą być również wykonane z ceramiki. Tworzone są na napięcia standardowe.

Grzałki mikanitowe wew.

Zobacz ten użyteczny serwis - prezentuje on zbliżoną tematykę i z pewnością także Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj więc i kliknij tu.

to typ grzałek mikanitowych otokowych. Rozbieżność polega na skierowaniu mocy grzejnej.Grzałki mikanitowe otokowe okręcone są na głowicy walcowej w stronę której kierowana jest moc.

Grzałki mikanitowe wew. rozpierane są od wewnątrz cylindra, moc kierowana jest na zewnątrz grzałki w stronę cylindra.Grzałki mikanitowe płaskie - dla ich poprawnego odbioru przekazywanej temperatury używa się płyty dociskowe z blach grubości 5-10 mm w zależności od wymiarów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą znajdować się otwory albo wybrania konieczne do mocowania samych grzałek oraz płyt dociskowych. Zlokalizowane są tam także dziurki pod czujniki temperatury.Na grzałkach tych wykonywane jest napięcia zwykłe.

zobacz
Admin: www.centro-therm.pl
Podpatrzone na: www.centro-therm.pl
Grzałki mikanitowe kątowe - dla ich bardziej poprawnego odbioru otrzymywanej temperatury stosuje się płyty dociskowe z blach o grubości 5-10 w zależności od gabarytów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą być pustaki lub wybrania niezbędne do przymocowywania samych grzałek jak i płyt dociskowych oraz pustaki pod czujniki temperatury.Grzałki te skręcane są śrubami M8. Tworzy się na nich napięcia zwykłe.
2023-11-16 12:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.