Wybudowanie chłodni sporo kosztuje, dlatego popularniejsze jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres wymarzonego wypoczynku, dla innych czas intensywnej pracy. Mowa rzecz jasna o rolnikach i sadownikach, którzy w tym okresie mają wiele do zrobienia, bowiem największy wysyp zbiorów pojawia się właśnie w tych najcieplejszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, różnego typu. Zbiory jednak to nie wszystko – po zbiorach jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia nim owoce trafią do sklepów.

To, jakie etapy bierze się pod uwagę zależy rzecz jasna od zbiorów owoców, jednak w większości jest to w dalszej kolejności ich segregacja i rzecz jasna magazynowanie. W tej ostatniej sytuacji sprawa nie jest prosta, jako że magazynowanie owoców wymaga zachowania specjalnych warunków. Jednym z nich jest bez wątpienia niska temperatura, aby zbiory nie zostały zniszczone. Nie wszystkie firmy skupujące owoce (szerzej tutaj: http://www.projektoskop.com.pl/58-jagoda-kamczacka/) mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie sporo kosztuje, a do tego trzeba doliczyć koszty za późniejszą eksploatację. Stąd też bardziej popularne jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia
Admin: Steve Snodgrass
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Oczywiście na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie dużo bardziej, gdyż jest to tanie rozwiązanie. Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, a więc auto chłodni, gdzie (więcej pod tym linkiem) można bez problemów przewozić różnego rodzaju towary, wymagające w trakcie przewożenia niskich temperatura. do tego celu wykorzystuje się specjalnie przystosowane auta typu vany, busy, czy ciężarówki. Ich podstawowe wyposażenie stanowi agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, tym sposobem w pojeździe może być zachowana odpowiednia temperatura przez cały czas.


Sprawdź też

Czym jest fotowoltaika? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać? Jakie mamy możliwości?

szkoły
Admin: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral
Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a działanie systemu fotowoltaicznego jest naprawdę proste. Fotowoltaiczne ogniwa, które znajdują się w panelach słonecznych są podatne na efekt fotowoltaiczny, dzięki temu tworzy się prąd stały.

Wynajem chłodni nie tylko taniej kosztuje niż jej budowa, ale jest też prostsze, gdyż nie musimy myśleć o jej wybudowaniu, a następnie o przestrzeganiu norm, które w tym przypadku obowiązują. Przedsiębiorstwa oferujące tego typu wynajem bez problemów wyszukamy w internecie, gdzie reklamują się zarówno wynajmujący auto chłodziarki, jak i właściciele kontenerów i właściciele całych budynków przeznaczonych pod chłodnię. Warto sprawdzić jak długo wybrana firma funkcjonuje na rynku i jakie udostępnia certyfikaty, które potwierdzają jakość udostępnianych usług.
2018-07-05 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.