Wspaniałym miejscem do relaksu w każdym ogrodzie może okazać się altana lub wiata.

Ogród to miejsce odpoczynku po pracy. W którym miejscu oraz z jakiego materiału podstawić altanę w ogrodzie? To podstawowe pytanie wszystkich tych, którzy chcą ją zbudować.


Altanę najwygodniej zbudować w głębi ogrodu.
laminat
Admin: Dale Simonson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Daleko od ruchu ulicznego, w spokojnych miejscu, gdzie będziemy czuć się swobodnie. Winien to być najlepszy punkt z panoramą na piękny ogród.

Niezwykle nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przeczytać ten wpis. Jeśli masz chęć na więcej, to kliknij link hotele szklarska poręba i przejdź do następnej strony.

Albo zwyczajnie najmilszy jego fragment. Dobrze jest obsadzić altanę pnącymi roślinami albo wysokimi krzakami, które oddadzą cień i odizolują od hałasu. Jeśli altana jest umieszczona blisko domu, dobrze jest ją zaaranżować w podobnym stylu co dom, w bryle zbliżonym do jego projektu, stosując te same materiały. Altanki ogrodowe Pełna oferta firmy Geisserzwykle buduje się z drzewa. Z sosny i świerkowe jest mniej kosztowne, ale stosunkowo miękkie i mało wytrzymałe. Rzadziej używane są szlachetne gatunki. Każde drewno wymaga zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, chorobami grzybowymi oraz szkodnikami. Najlepiej jest wykorzystać elementy zakonserwowane ciśnieniowo, bo podczas tego procesu środek wchodzi w głąb drewna.


Mniej złożoną konstrukcyjnie alternatywą dla altanki ogrodowej będą wiaty drewniane na przykład. Wiata w ogrodzie -> czyszczenie kostki brukowej konin <- to prosta, łatwa w konstrukcji inwestycja. Może być wszystkim, czym chcemy. garażem, czy drewutnią. Jeśli mamy czas i środki postawimy naturalnie piękną altanę. W przeciwnym razie wiatę. Kłopotem nie jest zapewne kupienie i skręcenie gotowych części. W opinii wielu, wiata ogrodowa jest potrzebnym elementem w niejednym ogrodzie.


Bywa, iż trzeba posiadać pozwolenie na wybudowanie altany.
Altany i wiaty o powierzchni ponad 25m2 nie potrzebują pozwolenia na budową, lecz jedynie zgłoszenia faktu jej budowy w gminie. Przy zgłoszeniu nie możemy przedstawić zarysu projektu lecz już właściwy projekt.
2019-07-17 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.