Najpowszechniej używane machiny budowlane

Żadna budowa nie ruszy z miejsca bez użycia machin. Dźwigi użytkowano już w Starożytności. Pierwsze żurawie składały się kilku bloczków i ramienia - tzw. wysięgnika.

Obecne maszyny (mienione inaczej dźwigami wieżowymi), należą do najwyższych maszyn roboczych. Żuraw budowlany może być stojący w miejscu lub mobilny – w takim razie umiejscowiony on jest na podwoziu utworzonym z szyn albo gąsienic. Z pewnością żadna budowa nie obejdzie się również bez zastosowania tak powszechnego urządzenia budowlanego którym jest koparka kołowa. Może ona służyć do wykonywania wszechstronnych robót na placach budów: modelowaniu przestrzeni, przy przenoszeniu urobku na składowisko czy na środki transportowe lub też przy tworzeniu nawierzchni drogi. Koparki kołowe są dosyć zwrotne, poza tym cechuje je trwała budowa a także ogromny udźwig.
Budowa
Admin: Eli Christman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prócz koparek kołowych dość popularne maszyny budowlane podobnego rodzaju to: koparki gąsienicowe, koparkoładowarki, i tak zwane minikoparki. Inne konieczne w trakcie robót budowlanych urządzenia to: maszyny do płaskiego odspajania gruntu, równiarki, ubijaki. Walec drogowy z kolei, jest to sprzęt drogowo-budowlany. Jest on zaprojektowany do wyrównania jak też zgęstnienia nawierzchni drogowej rozmaitego rodzaju. Walec drogowy jest to maszyna samojezdna, gdzie przednie lub przednie i tylne koła zastąpione zostały bardzo ciężkimi walcami.


Sprawdź też

Stale hardox do wszelkich zastosowań

Stal w gospodarce i budownictwie
Admin: LongitudeLatitude
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przemysłowe maszyny, zwłaszcza pracujące przy różnego rodzaju robotach drogowych, wykopaliskowych czy górniczych koniecznie być muszą odpowiednio wytrzymałe i mocne. Jeśli łyżka od koparki czy stalowe lemiesze pękałyby co kilka dni, to po pierwsze nie można by było nic do końca zrobić, a poza tym kwoty na naprawę i wymianę części byłyby bardzo duże. Dlatego też w każdym urządzeniu, które musi pracować bezawaryjnie i długo, wymagane będzie zastosowanie odpowiednich materiałów.

Dzięki niezmiernie dużemu ciężarowi walców, sprzęt może realizować swoje kluczowe zadanie: w toku przemieszczania się po świeżej powierzchni drogi walec drogowy gładzi ją i tym samym gęstnieje grunt. Zagęszczona w tenże sposób powierzchnia jest już ogromnie trwała. Pierwsze walce stworzono już w pierwszej poł.

Chcemy Cię zaprosić do równie fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę i czytaj to, na co masz ochotę.

dziewiętnastego wieku. Były one ciągnięte przez koniki, wpierw sprawiano je wykorzystując kamień, później z żeliwa. W latach 60-tych XIX w. zaczęto produkować lokomobile, zaś w latach dwudziestych XX w wyprodukowano walce budowlane posiadające silnik benzynowy Diesla. Gęstnienie podłoża poczęło być jeszcze bardziej efektywne w latach 50-tych, kiedy wynaleziono walec drogowy wibrujący. Walce wibrujące mają tą wyższość nad dotychczasowymi, iż oddziaływanie ciężkości walców na podłoże jest wzmocnione za sprawą wibracji. Najbardziej prestiżowi producenci walców drogowych to: Ammann, Bitelli, Bomag, Volvo, Hamm, JCB Polska, Wacker, Ingersoll Rand, Sany, Vibromax oraz Caterpillar.
2023-11-16 11:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.