Zasobniki sprężonego powietrza

Do gromadzenia powietrza pod ciśnieniem wykorzystuje się zbiorniki sprężonego powietrza. Ich zadaniem jest przechowywanie sprężonego powietrza celem zapewnienia właściwej jego ilości w trakcie najwyższego zapotrzebowania oraz równoważenie ciśnienia w sieci.




Takie zbiorniki powietrza dowiedz się o zbiorniki powietrza są nieodzownym elementem każdej instalacji o chwiejnym zapotrzebowaniu na powietrze .



lampa
Admin: Optiflame
Podpatrzone na: Optiflame


Zasobniki sprężonego powietrza mają postać zasobników pionowych albo poziomych. Wykonuje się je ze stali nierdzewnej czy węglowej. W celu jak najskuteczniejszej osłony przed korozją wykonuje się galwanizację bądź ocynk. W skład armatury zbiornika wchodzą między innymi zawór bezpieczeństwa, manometr, kulowy zawór spustowy. W sieciach sprężonego powietrza użytkuje się dwa warianty zbiorników: główny jak też pomocniczy. Główny zasobnik sprężonego powietrza instaluje się najczęściej zaraz za sprężarką i chłodnicą końcową, a przed drenami oraz instalacje technologiczne osuszaczem. Ów zbiornik przechowuje powietrze, studzi powietrze i tłumi pulsacje wywoływane przez sprężarkę. Pojemnik dodatkowy natomiast montuje się przy punkcie poboru sprężonego powietrza. Ma on za zadanie zminimalizować spadek ciśnienia w sieci na wypadek zapotrzebowania na wielkie ilości powietrza pod naciskiem.


Zbiorniki ciśnieniowe zobacz zbiorniki ciśnieniowe określone do przemysłu spożywczego muszą być wykonane ze stali nierdzewnej. Od środka zasobnik pokrywa się farbą atestowaną przez PZH.




Pojemnik wyprodukowany w wersji standardowej możemy dodatkowo zabezpieczyć przed korozją warstewką cynku. Metodę monitoringu jak też wytyczne eksploatacji pojemników sprężonego powietrza określa UDT.
2022-10-06 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.