Zastosowania nierdzewnej stali

Nierdzewna stal została odkryta około wiek temu, jednak dopiero w minionych kilkunastu latach zaczęła być uniwersalnie wykorzystywana w budownictwie i architekturze. Na początek w osiemdziesiątych latach jej pozytywy docenili projektanci najwyżej rozwiniętych państw, a w ostatnich latach pojawiła się ona też w naszym kraju. Jeszcze do niedawna prawie nie znana, obecnie nadaje nowoczesny wygląd największym ośrodkom handlowym na świecie.


stal
Admin: Frerk Meyer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna jest mieszanką żelaza niosącą minimum 11% chromu. Uzyskuje ona swe cechy antykorozyjne z powodu tworzenia się powierzchniowej warstewki tlenków chromu. Warstewką ta jest bardzo trwałą i nawet w wypadku chemicznego albo mechanicznego uszkodzenia nawierzchni stali zaraz rekonstruuje się, dzięki temu ocalone pozostają własności przeciwrdzewne tworzywa.

Stal nierdzewna jest tworzywem wyjątkowo trwałym a również przydatnym, a równocześnie szlachetnym. Dzięki rozmaitości odmian nawierzchni oraz szerokiej palecie wyrobów jest ona w stanie zaspokoić najbardziej wyszukane wymogi stawiane surowcom budowlanym oraz wykończeniowym przez budowniczych jak też dekoratorów pomieszczeń.

Dom jest punktem, w którym stal nierdzewna () jest dostrzegana przez każdego. Jest ona bowiem idealnym surowcem na miski oraz inne kuchenne urządzenia. Wewnętrzne części wysokiej klasy zmywarek jak też wysokiej próby noże zrobione są z tegoż surowca.
Stal nierdzewna jest typowym materiałem związanym z wysokim standardem życia, dlatego też wykorzystanie jej w domostwach zwiększa się wraz z wzrastającym standardem życia.


obróbka stali
Admin: PEO ACWA
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Do pocięcia stali nierdzewnej można stosować takie technologie, jak: cięcie laserem, cięcie za pomocą plazmy oraz cięcie strumieniem wody. Przed wyborem danego podejścia musimy zbadać, jakiej grubości surowce zostaną cięte, jaka dokładność jest potrzebna. Jeżeli najważniejszym czynnikiem jest precyzja cięcia, to osiągniemy ją poprzez cięcie wodą ewentualnie wycinanie laserowe. Przy blasze o grubości w przybliżeniu 0,1 - 3 milimetrów laser (cięcie laserem) zapewnia zachowanie nader wysokich parametrów jakościowych, w szczególności przy wycinaniu niewielkich albo osobliwych części, jak na przykład małe otwory, delikatne kształty, itd. Przy dużych grubościach wymagane jest mocniejsze oraz kosztowniejsze źródło lasera.
2023-02-14 10:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.