W jaki sposób najlepiej zadbać o prawidłową i zrównoważoną dietę kota?

Od wielu stuleci blisko nas były zwierzęta, szczególnie paru różnych gatunków. Szczególnie towarzyskie już wieki temu okazały się psy – a raczej wilki, wliczające się niemniej do krewniaków psów – które dotąd włóczyły się za ludzkimi gromadami w nadziei na ochłapy z ich polowań, że stały się czymś oczywistym w tych plemionach. Zaczęto je przygarniać i korzystać z nich do strzeżenia majątku, pomocy w polowaniach i innych czynnościach. Dzisiaj psy najrozmaitszych ras, tak odmiennych, że zmuszają do zadawania pytań, czy należą nadal do jednego gatunku, żyją z ludźmi na wsi i w miastach.

Koty Bengalskie
Admin: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Niektórzy jednak cenią sobie innych towarzyszy. Chociaż trudno domyślać się, jak zaczęła się nić porozumienia pomiędzy ludźmi a kotowatymi, prawdopodobnie odbyło się to podobnie. Ci, co doceniają brak myszy w domu na wsi czy po prostu niewielkie, gorące ciałko do głaskania, jakie czasem wlezie na kolana i udowodni, że nie jest się samotnym, mają w domach właśnie kociaki. Jednak i entuzjaści psów, i fani kotów dość często popełniają błędy i powodują, że w dojrzałym wieku zwierzaki cierpią przede wszystkim z powodu nieodpowiedniej diety – najczęściej koty.

Sucha karma dla kota ma tworzyć trzon jego diety, chociaż generalnie sądzi się, iż kot jako drapieżca powinien jeść świeże, krwiste mięso, wątróbkę i mleko.

Gdy klikniesz na polecany tekst, zobaczysz, że posiada pokrewne wiadomości na omawiany wątek - te dane wciągną Cię totalnie.

Zwłaszcza to mleko może namieszać w funkcjonowaniu układu trawiennego kota. Polecane są karmy dla kotów Pronature, Prestige, również tańszy Whiskas czy Purina . Karmy dla kotów niestety nie należą do najtańszych, zwłaszcza gdy produkowane i tworzone są w najlepszych laboratoriach, z współudziałem bardzo doświadczonych hodowców.

cat
Admin: Connie Ma
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kiedy jednakże zależy nam na kondycji kota, dobierajmy raczej karmy suche dla kotów Acana, Pronature czy Purina – kociak podziękuje przez długie lata przywiązaniem i świetnym zdrowiem, a to właśnie na tym powinno najbardziej zależeć opiekunom takich zwierzaków: by te czuły się zdrowo, miały zaspokojone zasadnicze wymagania i nie cierpiały bez powodu. Pokarmy wszystkich wymienionych producentów powinien proponować każdy znaczący internetowy sklep zoologiczny (np. zatem dbałość o jadłospis zwierzaka nie będzie być tak skomplikowana, jak może się zdawać.
2019-04-30 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.