Elewacja domu ze styropianu – jak zrobić?

Ocieplanie jednorodzinnego budynku to nie wyłącznie obowiązek właściciela nieruchomości, ale to również jego wygoda a także oszczędności, jakie będą pomału uzyskiwane, dzięki mniejszemu zużytkowaniu ciepła.


Nim zdecydujemy się na jakąkolwiek elewację domku, zanim położymy tynk, przygotujmy domek na przyszłe chłody, które spowodują, iż ciepło z naszego domu będzie ulatywać, a nas narażać na koszta powiązane z dogrzewaniem.


Starczy docieplić dom, a już usuwamy te ubytki.


Jakie są sposoby ocieplania domków? Różne. Idzie przede wszystkim o surowiec dociepleniowy, jaki wykorzystamy do zabezpieczenia domu. Docieplać możesz styropianem, wełną mineralną oraz polistyrenem ekstrudowanym. Najbardziej rozpowszechnioną formą docieplania jest ocieplanie za pomocą styropianu.


Sprawdź też

Poszukujesz materiału do budowy domku? Zdecyduj się na cegłę klinkierową, a z pewnością będziesz usatysfakcjonowany!

ogródek zimowy
Podpatrzone na: pixabay.com
Technika idzie naprzód w zaskakująco szybkim tempie. Zdecydowanie mniej rzeczy musimy dokonać osobiście, a coraz więcej można kupić gotowych w markecie. Podobnie jest z budową domu, w dawnych czasach mieszkańcy własnoręcznie budowali dom od A do Z przez paręnaście lat.


Salon, drzwi wewnętrzne BIANCO
Admin: INVADO
Podpatrzone na: INVADO


W jaki sposób wykonać elewację ze styropianu? Praca ta podzielona musi być na parę etapów oraz wymaga należytych warunków. Przede wszystkim izolacja domu z pomocą styropianu będzie polegać na przytwierdzaniu styropianowych płyt do murów budynku z pomocą kleju a także kołków mocujących.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jest nam miło. Pewnie wyrazisz chęć również przejrzeć kolejne ciekawe treści? Wystarczy tylko wejść na łącze do serwisu i voila.

Tego rodzaju roboty można wykonywać jedynie w ściśle określonych pogodowych warunkach. Temperatura powinna być dodatnia, najniższa optymalna temperatura jest to +5, z kolei nie powinna ona przewyższać +25. Pierwszym krokiem jest przygotowanie nawierzchni. Ściana musi być doskonale gładka i czysta. Wszelakie nierówności muszą zostać wyrównane, natomiast dziury oraz ubytki należycie uzupełnione a także zaklejone.


Kiedy ściana jest wyrównana należy wyczyścić ją z kurzu i brudu, resztek starych tynków. W następnej kolejności trzeba położyć podłoże gruntujące, które poprawia przyczepność izolacji. Dopiero na w taki sposób przygotowanej powierzchni możesz zacząć roboty.
2023-04-20 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.