Jakie parametry powinien posiadać kominek jeżeli planuje się go użyć jako główne źródło ciepła w domu.

Kominki są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym do ogrzewania domów, obecnie w większości nowych projektów przewidziane jest na nie odpowiednie miejsce.


wkłady kominkowe wrocław
Podpatrzone na: pixabay.com


Projekt Virgo II
Admin: www.dobredomy.pl
Podpatrzone na: www.dobredomy.pl


tworzywo
Admin: ErgSap
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Projekty domów online mamy możliwość spokojnie sprawdzać

dom z drewna
Admin: Pixelteufel
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nim przejdziemy do budowy wymarzonego domku powinniśmy dokładnie przyjrzeć się różnorakim ofertom, tak by zaznaczyć, które z nich sprawdzą się też u nas.


Jak okazuje się w praktyce, kominki mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne ogrzewanie centralne lub być stanowić jego świetne uzupełnienie. Są one bardzo ekologiczne, przy spalaniu wydzielają znacznie mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne remonty pieców przemysłowych na węgiel. Duże znaczenie ma również funkcja dekoracyjna - kominki Oleśnica w wielu przypadkach są głównym Wyposażeniem salonów oraz miejscem, przy jakim odbywają się rodzinne spotkania. Dlatego też decydują się na kominek należy zwrócić uwagę na dwie istotne sprawy, to znaczy wygląd i rodzaj wkładu. Od tego zależeć bowiem będzie, jak kominek będzie wyglądał i jak duże będzie miał możliwości użytkowe.


Aby kominek mógł służyć jako główne źródło grzania, to musi posiadać odpowiednie parametry. Wkłady kominkowe Wrocław są sprzedawane w paru różnych wersjach, różniących się okresem trzymania żaru. Im ten czas będzie dłuższy, tym dany kominek lepiej będzie się sprawdzał w tego typu roli. Istotna będzie również sprawność wkładu, powinna wynieść ona minimum 70%, oraz moc maksymalna. Jeżeli kominek używany ma być do palenia raz na jakiś czas, to nie musi ona być duża, za to przy funkcji grzewczej trzeba ją dopasować w taki sposób, żeby układ dął sobie radę z całością budynku.


W tym celu należy skontaktować się z jakąś profesjonalną firmą montującą kominki i poprosić ją o wsparcie w policzeniu parametrów, można wtedy uniknąć kosztownej pomyłki.
2023-06-02 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.