Dzisiejsze metody izolacji cieplnej.

Z uwagi na fakt, iż Polska znajduje się w umiarkowanym klimacie planując strukturę budynku mieszkalnego musimy uwzględnić w jego planie dobrą izolacje termiczną. Izolacja taka musi zabezpieczać mieszkańców budynku zarówno przed ziąbem w czasie surowych zim, ale także przed upałami, w czasie parnych letnich dni.
Kolejną przesłanką są rzeczy ekonomiczne, poprawnie dobrana i wykonana izolacja termiczna pozwoli użytkownikom poczynić znaczne oszczędności w okresie grzewczym, gdyż dobre ocieplenie budynku zminimalizuje kwestie straty ciepła.

Nie ustępuj! Namawiamy Cię, kontynuuj przeglądanie (http://www.gdr.pl/oferta/opakowania-z-nadrukiem) atrakcyjnych artykułów. Może Ci w tym pomożemy? Namawiamy więc do naszej następnej witryny.

W ostatnim czasie furorę w kwestii ociepleń budynków robi izolacja pianką PUR.

Sprawdź też

Wełna mineralna to świetny materiał ociepleniowy

ocieplanie
Admin: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów
Podpatrzone na: www.systemyocieplen.pl
W teraźniejszych czasach, szczególnie często realizuje się przy obiektach budowlanych czynności renowacyjne, jakie dotyczą zmiany izolacji, czy także ocieplenia obiektu. Jest to rzecz jasna przeprowadzane po dokładnych kontrolach obiektu i stwierdzeniu, iż jest to czynność zwyczajnie konieczna do przeprowadzenia.


budowa
Admin: Christian Schnettelker
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Spośród pianek PUR wyróżnia się piankę o prostej strukturze (tzw. lekką) a także piankę o zamkniętej strukturze (tzw. ciężką). Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa, posiada w swojej budowie przeważająca liczbę komórek otwartych, przez co „oddycha”. Pozwala to na utrzymanie przyjemnego środowiska w mieszkaniu. Para wodna wędrująca w powietrzu (będąca efektem złej wentylacji) nie skrapla się na jej pokrywie i nie powoduje wytworzenia się pleśni. Ten sposób jest idealny do nagrzewania i wygłuszania poddaszy użytkowych, nie tylko ze względu na swoją paroprzepuszczalność. Objętość pianki lekkiej to około 12kg/m³ (ciężkiej to od 30-60kg/m³), nie obciąża w związku z tym ona struktury, a sztywniejąc również ją wzmacnia. Piana PUR nakładana jest przez hydrodynamiczny natrysk, co pozwala na wypełnienie wszystkich z trudem dostępnych miejsc. Jest to kluczowe ze względu na trudne kształty konstrukcji dachowych. Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa nie nadaje się, ze względu na swoje właściwości, do ocieplania fundamentów (prawdopodobieństwo chłonięcia wody, brak wytrzymałości na ściskanie).Pianka zamknięto-komórkowa posiada komórki zamknięte (przynajmniej 90% takich komórek w zależności od wydatkowania). Jej gęstość będzie się wahać od 30-60kg/m³. Ten typ pianki ze względu na duża gęstość, zamknięte komórki, małą paro przepuszczalność a także dużą wytrzymałość na zgniatanie nadaje się doskonale do termo oraz hydroizolacji równych dachów i stropodachów, ścian, fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni itp.

budowa domu
Admin: Portal Jak-Budowac.pl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Reasumując, izolacja pianką PUR (IZOLACJEPIANKOWE) ze względu na wysoką jakość stworzenia oraz niskie koszty montażu będzie wypierała użytkowane do tej pory systemy termoizolacyjne.
2022-08-03 08:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.