Jakie typu meble do ogrodu nabyć?

Wiosna to pora, kiedy mnóstwo ludzi głowi się nad wyborem umeblowania na taras lub do patio. Wybór mebli ogrodowych jest naprawdę niezwykle ogromny. Różnią się one ceną, materiałem, z którego je wyprodukowano i funkcjonalnością. Wybór odpowiednich mebli ogrodowych i tarasowych nie jest proste. Podczas wybierania wiele ludzi kieruje się ich ceną. Do tych tańszych zaliczają się oczywiście meble z plastiku, lecz jakość takich produktów zazwyczaj jest niezwykle niska.

meble ogrodowe
Podpatrzone na: pixabay.com
Producenci umeblowania ogrodowego oferują również także meble drewniane. W tym przypadku możemy wybrać pomiędzy elementami meblowymi wykonanymi z drewna krajowego albo egzotycznego. Te pierwsze będą niższe cenowo, nie są mimo wszystko aż tak bardzo trwałe, jak te z drugiej grupy. Jeśli więc cena nie gra dla nas roli, warto wziąć pod uwagę meble z drewna egzotycznego. Na zadaszonym tarasie można wziąć pod uwagę również meble wiklinowe albo z rattanu. Wielką furorę od jakiegoś czasu robią jednak meble z syntetycznego tworzywa o nazwie technorattan. Leżak technorattan w niczym nie przypomina leżaczka wykonanego z plastiku. Leżak technorattan łudząco przypomina leżaczki uplecione z naturalnego rattanu. Posiada mimo wszystko o wiele więcej od niego zalet. Generalnie jest niebywale odporny na wpływ promieni słonecznych. Po długim sezonie umiejscowionym na tarasie czy w ogrodzie elementy meblowe z technorattanu wyglądają tak, jak w dniu zakupu. Będą one także leciutkie, uodpornione nie jedynie na działanie słońca, ale również na deszcz i niższą temperaturę. Prócz mebli z rattanu, wikliny, technorattanu oraz plastiku do wybory mamy również bardzo lekkie elementy meblowe do ogrodu wyprodukowane z aluminium.


Sprawdź też

Jakiego rodzaju kupić meble ogrodowe? Na co zwracać uwagę przy doborze swojego meblowego zestawu?

ogród
Admin: Homebook.pl
Podpatrzone na: Homebook.pl
Meble ogrodowe muszą przede wszystkim pasować do miejsca, z jakim będą sąsiadować. Meble umiejscowione blisko domu powinny stworzyć zgrany całokształt z elewacją budynku, zaś te w pobliżu roślin powinny wzbogacać ich wygląd. Meble ogrodowe powinny również pasować do klimatu ogrodu. I w tym sensie więc meble żeliwne będą pasować do ogrodów ze strzyżonymi roślinami w stylu klasycystycznym. Nowatorskie formy architektoniczne to zaś meble proste, forma minimalistyczna.

leżak ogrodowy
Admin: John Collins
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Charakterystyczne dla nich będą bardzo nowoczesne kształty. Doskonale więc dopasowane są do ogrodów oraz balkonów urządzonych w stylu nowoczesnym. Podobnie do umeblowania z technorattanu będą uodpornione na niekorzystne warunki atmosferyczne. W różnych ogrodach dostrzec obecnie można także umeblowanie żeliwne. Spośród wszystkich rodzajów umeblowania ogrodowego będą najcięższe. Do najmniej jeszcze popularnych należą dostępne od niedawna chromowane elementy meblowe stalowe. Tak, jak te aluminiowe najlepiej pasują do nowoczesnych ogrodów.
2019-05-03 19:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.