Piękny, wiosenny ogród? Sprawdź, w jaki sposób go pielęgnować

Na wiosnę wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej energii oraz werwy do podejmowania nowych zadań, z miłą chęcią spędzamy czas na dworze i czujemy się szczęśliwsi. Również ogrody zaczynają rozkwitać, zarazem wymagając zabiegów pielęgnacyjnych, aby pięknie się prezentować i cieszyć nasze oczy w czasie wiosennych, a później letnich przechadzek. Co zatem powinniśmy zrobić, by nasz przydomowy ogródek stał się ogrodem marzeń?
zadbany ogród
Admin: Rob Bertholf
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prace można zacząć już w marcu. Wystarczy, by roztopił się śnieg oraz zrobiło się odrobinę cieplej, a będziemy mogli porządkować swój ogród. Na początku usuwamy wszystkie zabezpieczenia przed śniegiem i mrozem, na przykład okrycia ochronne z bylin. By róża odżyła, warto ją podciąć, a także zasadzić nowe drzewa albo krzewy, zwłaszcza te owocowe. Nic nie daje takiej radości jak wiśnia albo jabłko zerwane ze swojego ogrodu. Jeśli posiadamy szklarnię, możemy w niej zasadzić sałatę, by już za kilka tyg móc zasmakować wiosennej kanapki.

Sprawdź też -

w przydomowym ogrodzie
Admin: Freddy Libéral
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Do gruntu natomiast można już zasiać rzodkiewkę, koper, marchew czy kalarepę. Wraz z przyjściem kwietnia podcinamy krzewy iglaste, odnawiamy trawniki oraz przygotowujemy rabaty na posadzenie następnych roślin. Do ziemi można w tym miesiącu posadzić cebulę, groch, buraki i koper, zależnie od tego, co chcielibyśmy uprawiać. Jeżeli natomiast lubimy świeże kwiaty w domu przez całe lato, możemy już zasiać kwiaty jednoroczne. Maj to miesiąc tak samo wzmożonej pracy, gdyż wszystko, co dotychczas uprawialiśmy w szklarni bądź nasze roślinki, jakie posadziliśmy na parapecie, możemy włożyć do gruntu. To przede wszystkim pomidory i papryka, z chęcią uprawiane w ogrodach i na działkach.

Sprawdź też

Hodowla chryzantem gałązkowych

Chryzantemy
Admin: Forest and Kim Starr
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach duże ilości problemów ze sprawami związanymi z niezadbanymi ogrodami może pomóc rozwiązać perfekcyjne dobranie roślin. Dobranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zwyczajowo sprawą prostą. Aby trafnie dokonać wyboru, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz niższych temperatur i nadchodzącego listopada dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak zachwycających roślin, jak chryzantema gałązkowa.


Nie zapominajmy, iż trzeba przykryć sadzonki, w przeciwnym wypadku przymrozki mogą je zniszczyć. Ponadto można posadzić rośliny owocowe, jak również – co istotne – przygotować kompost, aby stosownie odżywiać nasze sadzonki, jakie będą zdrowo rosnąć i silnie wyglądać. pielęgnacja ogrodów wrocław potrzebuje wiele pracy, jednakże daje też ogrom przyjemności, gdy dostrzeżemy efekty swoich działań - link.

Pięknie przycięty trawnik, rozkwitające kwiaty oraz kiełkujące roślinki niewątpliwie będą nas cieszyć, nade wszystko gdy położymy się na kocu albo na hamaku i będziemy mogli bez pośpiechu patrzeć, jak cudownie wszystko wygląda.
2023-02-22 21:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.