Chryzantemy Chryzantema - wspaniała dekoracja przydomowego ogrodu a także wnętrz

Chryzantemy to królowe nazywane są często królowymi jesieni. Te przepiękne kwiaty niezmiennie przywodzą na myśl okazyjne dekoracje nagrobków na Święto Zmarłych. Między innymi z tej przyczyny chryzantemy nieczęsto komponuje się do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy wiązanek okazyjnych. We wschodniej kulturze natomiast jej znaczenie jest całkowicie różne.
chryzantemy
Podpatrzone na: chryzantemy
O miłości, prawdzie i zakochaniu... Pierwsze wspomnienia o chryzantemach (zobacz ceny chryzantem) można wyczytać w zapiskach Konfucjusza powstałych ok. 500 lat p.n.e. Teraz rozróżnia się ok. 50 gatunków tej ślicznej rośliny, z których większość z nich występuje naturalnie w Chinach, Japonii, Korei i Mongolii. Chryzantema w kolorze złocistym jest herbem cesarzy w Japonii. W kraju tym obmywano się rosą zbieraną z płatków jej kwiatów wierząc, że zabieg ten zapewni dobre zdrowie i długowieczność. Czerwone chryzantemy, tak jak róże, symbolizują miłość, białe symbolizują prawdę, a żółte zakochania.

Aby poznać następne niezwykle interesujące detale połączone z opracowanym tu wątkiem, z pewnością przyda Ci się kluczowa witryna (https://www.centrumtrawy24.pl/pl/c/trawa-na-skarpy). Więc kliknij w podany link.Sprawdź też

Masz w planie kupić przepiękne chryzantemy letnie? Czeka na ciebie uprawa chryzantem z Praszki

białe chryzantemy
Admin: Costel Slincu
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kwiaty są piękną ozdobą nie tylko w ogrodzie, lecz także na stole, gdy wstawimy je w ładny wazon wypełniony wodą. Właściwie pielęgnowane będą cieszyć nas przez długi czas, a do jednych ze szczególnie popularnych zaliczają się chryzantemy letnie. Jeśli zamierzasz kupić nadmienione chryzantemy, musisz odwiedzić uprawę tych kwiatów z Praszki. Dlaczego?


Chryzantema – królowa jesieni w domowym ogrodzie Teraz, kiedy znamy już inne znaczenie owych wspaniałych kwiatów, warto zaplanować im odpowiednie miejsce w ogrodzie lub na działce. Kiedy przyroda wokół smutnieje i przekwita, chryzantemy stają się królowymi schyłku roku. Okres kwitnienia określa się od drugiej części sierpnia do pierwszych przymrozków, w zależności od odmiany. Wśród najbardziej znanych, warta szczególnej uwagi jest chryzantema wielokwiatowa.
chryzantemy cięte
Podpatrzone na: chryzantemy.pl
Jej kwiaty dzielnie znoszą przymrozki do -5 stopni C. Ma płytki system korzeniowy lecz nie wymaga wyjątkowej ochrony i osłony przed zimowymi mrozami. Wysokość gęstego krzewu wielokwiatowego dochodzi od 50 do 150 cm. Lubi stanowiska półcieniste oraz glebę o odczynie kwaśnym lub obojętnym. Chryzantema wielokwiatowa prezentuje się uroczo także w roli tła dla mniejszych roślin ozdobnych. Uwaga: Zestawienia zieleni piękne przez cały rok najlepiej dobierać z roślin o rozmaitych pokrojach i okresach kwitnienia. Dzięki temu będzie ona zmieniała się o każdej porze roku.

Chryzantemy, które zadomowiły się w naszym klimacie nie są bardzo wymagające. Można je sadzić od wiosny do początku lata. Żeby rozkrzewić młodą roślinkę, trzeba kilkukrotnie uszczknąć jej niezdrewniałe wierzchołki pędów. Jednocześnie zabieg ów opóźnia zakwitanie.

Jeśli masz chęć znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Aby zapobiec dziczeniu, które objawia się zmniejszeniem rozmiaru kwiatów, chryzantemy trzeba przesadzać co 3-4 lata . Nawet podczas kwitnienia. Przekwitnięte pędy warto zostawić na zimę, a usunąć wiosną.
2021-08-04 21:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.